Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Kaczyński: musimy przywrócić normalność

Musimy przywrócić normalność, polityka nie jest niczym złym, polityka jest po to, żeby realizować dobre projekty - powiedział prezes PiS w piątek na konwencji programowej w Katowicach.

"Musimy przywrócić normalność, polityka nie jest niczym złym, polityka jest po to, żeby realizować interes wspólny, aby realizować dobre projekty. O tych projektach trzeba mówić, trzeba dyskutować i się spierać, o te projekty powinny się spierać główne siły polityczne w naszym kraju" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Stwierdził, że PiS wielokrotnie próbował taki sposób uprawiania polityki wprowadzić do życia publicznego w Polsce. "To nasze dzisiejsze spotkanie, mówię o jego kształcie, jest podobne do spotkań, które odbywaliśmy już od przynajmniej 2009 roku" - dodał Kaczyński.

Według prezesa PiS potrzebne jest przywrócenie polskiej polityce wymiaru merytorycznego. "Z tym merytorycznym wymiarem jest w ostatnich latach, a może w ostatnich 25 latach, duży problem, w ostatnich latach te kwestie zostały bardzo, ale to bardzo odsunięte i zastąpione przez różnego rodzaju gry, widowiska, eventy, jak to się dzisiaj mówi, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało poza politykę wyprowadzone" - powiedział Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS, trzeba uczynić wszystko, aby "ten stan, jaki dzisiaj uznajemy za niewłaściwy", zaczął się zmieniać. "Być może nasza polityka wejdzie na inne tory, które prowadzą do rzeczywistych sukcesów całego społeczeństwa, narodu. Wierzę, że tak się stanie" - podkreślił.

Wyraził nadzieję, że dyskusja podczas konwencji programowej zostanie zrelacjonowana społeczeństwu w sposób obiektywny, oraz że dojdzie do rozmowy z konkurentami politycznymi, o tym, jaka ma być Polska.

« 1 »

Zobacz także

 • słuchacz
  03.07.2015 22:36
  Jarosław Kaczyński ma plan,taki jak Egon Olsen.
  doceń 3
 • CYnick
  03.07.2015 22:42
  CYnick
  Cala prawda o PiS:
  https://www.youtube.com/watch?v=YO4RVzgbeYI

  i tak jest do dzis.
  doceń 2
 • Anna
  04.07.2015 00:13
  Oby się wreszcie udało!
 • rekin
  04.07.2015 12:12
  Redakcja boi się prawdy o sobie i wycina komentarze, które stwierdzają, że jest partyjnym, pisowskim biuletynem i przynosi wstyd i hańbę wartościom chrześcijańskim
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL