GN 46/2018 Archiwum

USA: Mają homomałżeństwa, chcą wielożeństwa

Ledwo amerykański Sąd Najwyższy nakazał legalizacje "małżeństw" jednopłciowych, a już odezwał się głos, domagający się prawnego uznania poligamii.

Prawdopodobnie pierwszy w skali kraju pozew o uznanie "trójkąta" za małżeństwo zgłosili Nathan Collier z Montany, jego żona Victoria oraz Christina, z którą Nathan - były mormon - zawarł "małżeństwo" wyznaniowe. Został za to zresztą usunięty z tej grupy wyznaniowej. Mormoni oficjalnie wyrzekli się już bowiem wielożeństwa. W staniu Utah działa jednak promująca poligamię organizacja Principle Voices. Według jej aktywistki, Anne Wilde, 90 proc. albo i więcej fundamentalistycznych mormonów nie chce legalizacji wielożeństwa, ale jest za zniesieniem jego karalności.

Nie ma na razie decyzji amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości co do dopuszczalności pozwu z Montany.

Podobne żądania przewidział prezes Sądu Najwyższego USA John Roberts, który zgłosił zdanie odrębne wobec wyroku legalizującego "homomałżeństwa". Napisał w nim, że "jest uderzające, jak wiele z rozumowania większości (Sądu Najwyższego) dałoby się zastosować, by uzasadnić (istnienie) prawa podstawowego do wielożeństwa".

« 1 »

Zobacz także

 • zaba na rowerze
  02.07.2015 17:16
  Dlaczego nie? Poligamia jest bardziej sensowna (kryteria przyrodnicze) od związków homoseksualnych.
  doceń 6
 • hugo
  02.07.2015 19:55
  Kolejne wynaturzenie made in USA. Co jeszcze wymyślą i zaczną promować w tym kraju!
  doceń 0
 • saherb
  03.07.2015 00:14
  Zniesienie karalności jest równoznaczne z legalizacją.
  doceń 0
 • ble
  03.07.2015 06:14
  Jak to jest gdy czytam jakiekolwiek komentarze o poligamii, o niej mówią mężczyźni. Zauważyłam, że panowie mówią czemu nie? A czy któryś pomyślał, że może być odwrotnie> Ze może dzielić się jedną żoną z wieloma mężami? Moi drodzy ja wiem, że pomimo tak zwanej zachodniej równości mówi się o gejach, lesbijki to cichy dodatek. Mówiąc homoseksualista pierwsza myśl - facet, nie kobieta. Wyrównanie płci? oczywiście, gdyż facet chce być babą, a o babach się nie mówi więc? gdy pojawia sie słowo poligamia - zaraz widzimy faceta z kilkoma żonami, a nie kobietę z kilkoma mężami. Można by tak wiele napisać. I tylko potwierdzić, że nie będzie równości jak wrzeszczą niektórzy. Zawsze będzie męski świat i kobiecy. A ten pierwszy będzie siebie widział jako pierwszy nawet w związku 2 gejów. Tak jak nie ma i nie było wolności w Ameryce, Zawsze będą kogoś dyskryminować. Dzisiaj są to chrześcijanie, głównie Katolicy. Ameryka to kraj gdzie uwalnia się bandziorów i legalizuje dewiacje. To naturalne, że poligamiści mają prawo być tak samo traktowani jak homoseksualiści. I parodia sądu przyzna im rację. Bo amerykanie oddali władzę kilku zdeprawowanym i pozbawionym wszelkiej moralności staruchom być może już z demencją. Potem odezwą się pedofile. I będą mieli rację. Bo nie można ich dyskryminować, potem zoofile. Najtrudniejsza jednak wydaje mi się sytuacja nekrofilii. Bo maja prawo do legalizacji ale co dalej z nieruchawą połową. Myślę jednak że, sąd najwyższy ameryki znajdzie rozwiązanie. Jak zawsze.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy