Nowy numer 25/2018 Archiwum

Polska bez Polaków

Jest idea, by wydalić z kraju liberałów. Wcześniej podobny pomysł pojawił się wobec „wyborców antysystemowych”. Potrzebna… szklanka zimnej wody. Na głowę.

Na portalu „Fronda” jeden z autorów puścił wodze fantazji i oddał się marzeniom. Zobaczył w nich lotniska i dworce pełne spakowanych liberałów, opuszczających Polskę. Niekoniecznie z własnej woli. W pierwszej transzy mieliby zostać wydaleni politycy głosujący za in vitro oraz ci, którzy chcieliby zalegalizować aborcję. „Rzecz jest ze względu na swoją skalę o wiele gorsza niż punktowy z natury islamski terroryzm. Dlatego z bandytami, którzy proponują podobne rozwiązania, trzeba postępować tak samo, jak z teoretykami dżihadu” – czytamy na „portalu poświęconym”.

To oczywiście dopiero początek, bo lista deportowanych – zdaniem pomysłodawcy – powinna być dużo dłuższa i dotyczyć także tych, którzy lobbują na rzecz prymatu indywidualnej wolności nad Bożym prawem.

Idea to dość luźna, ale z logistycznego punktu widzenia powinna być przedyskutowana z „drugą stroną”. Po wyborach prezydenckich prof. Janusz Czapiński zaproponował bowiem wyekspediowanie z kraju „wyborców antysystemowych”. Co prawda, jako liberał nie sugerował jakiejś zorganizowanej deportacji, a jedynie wezwał do powszechnej modlitwy, by młodzi od Kukiza, Korwina czy Kowalskiego sami opuścili Polskę. Niemniej jednak – zanim zostaną zamówione odpowiednie intencje – dobrze byłoby obie fale emigracji zsynchronizować. Tym bardziej, że czas wakacyjny i o miejsce w samolocie czy pociągu nie jest łatwo.

Jak traktować tego typu wypowiedzi? Są na ten temat różne koncepcje. Włącznie z tą, by także ich autorów wysłać w daleką podróż, na emigrację zewnętrzną lub wewnętrzną. Istnieje jednak pewne ryzyko, że gdy już wszyscy wszystkich wyślą gdzie raki zimują, nie będzie komu świętować „normalności”, która wreszcie zapanuje.

Co więc czynić? Ze względu na wysoką temperaturę (dosłownie i w przenośni) okazać miłosierdzie ofiarom udaru i zaproponować szklankę zimnej wody. Najlepiej od razu na głowę, bo szybciej zadziała.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • E.
  02.07.2015 18:34
  Racja, mam wrażenie, że podstawowym problemem polskiego życia społecznego jest ukryte w wielu z nas poczucie obrazy za to, że inny jest od nas... inny. Gdyby działać w zgodzie z logiką wyrzucania innych w imię normalności i ideałów większości, pewnie w Polsce zostałaby tylko garstka ludzi. A na pewno nie zostalibyśmy my - katolicy (skoro praktykujący to jednak mniejszość). Ech...
  doceń 6
 • grzegorzku
  06.07.2015 06:29
  Deportacje to nie jest nowy pomysł - już dawno T. Terlikowski domagał się odebrania obywatelstwa i wydalenia z kraju m.in. Jerzego Urbana (i to nie za to, że był rzecznikiem rządu za Jaruzelskiego, ale za jego obecną działalność). Rownież na Frondzie piszący tam swoje felietony niejaki ksiądz dr Jacek Pawłowicz proponował prof. Hartmanowi, żeby wyemigrował sobie do Izraela. Mamy w końcu, my Polacy, spore doświadczenia, jeśli wziąć pod uwagę chociażby rok 68.
  doceń 6
 • (po)ruta
  13.07.2015 07:03
  Hmm... powiem tak - z pewnością należało by wydalić z Polski zaprzańców i zdrajców Polski i pozbawić ich obywatelstwa !
  Jeżeli chodzi o pasożydów, to wydalenie ich powinno być priorytetem, ale nie do Palestyny okupowanej przez pasożydów, którzy nazwali te ziemie izraelem, tylko do żydowskiego okręgu autonomicznego, który od południa graniczy z Chinami wzdłuż rzeki Amur, na zachodzie z obwodem amurskim, a na wschodzie z krajem chabarowskim.
  Pasożydy jak ognia piekielnego unikają tego tematu i robią wszystko, aby świat nie wiedział (i mało kto wie naprawdę) o istnieniu tego żydowskiego obwodu !
  Tam jest miejsce dla pasożydów !!
 • Greg
  22.08.2015 22:41

  Polska jest krajem w samolikwidacji.

  Najważniejszy katolicki kraj Europy w najszybszym stopniu spośród pozostałych sam się zlikwiduje.
  1. katolik, który przy każdej Komunii Ciał ma być otwarty na Przyjęcie daru Życia, ma przeciwne nastawienie, lub nie dochodzi do tej Komunii Ciał. Polacy żyją w czystości zakonnej.
  2. Skutek jest taki, że Polka nie ma w zasadzie dzieci. Najniższy wskaźnik w Europie.
  3. Wyjechawszy z Polski, Polka i Polak natychmiast nabierają ochoty na posiadanie dzieci.
  4. Jak już mają dzieci , nie chcą do Polski wracać. Wiedzą co czeka rodziny z dziećmi w katolickim kraju. Wolą kraje niekatolickie.
  5. Polski Kościół katolicki ciężko pracuje na to, by osiągać efekt dokładnie odwrotny od tego, co tak głośno deklaruje.
  6. W związku z tym, wkrótce katolicy w Polsce będą w zdecydowanej mniejszości. Będzie coraz więcej tych, których polski katolik tak szczerze nie znosi: przybyszów z Azji i Afryki, im biedniejszy i bardziej pogrążony w konfliktach kraj – tym więcej.
  7. Polska będzie się stawać wieloreligijna i świecka, z islamem oraz religiami nienazwanymi na czele. Kościoły katolickie będą sprzedawane, bardzo tanio, na pokrycie długów oraz przegranych procesów sądowych.

  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama