Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kiedy stanowisko Watykanu ws. Medjugorje?

Ks. Lombardi studzi emocje.

Papież Franciszek raczej zbyt szybko nie wypowie się na temat potencjalnych objawień maryjnych w Medjugorje. – Jeśli pytacie mnie: czy to nastąpi w ciągu dni, tygodni, czy miesięcy? Myślę, że najbezpieczniej jest powiedzieć, że za parę miesięcy – powiedział ks. Federico Lombardi serwisowi NCRegister.com. By doszło do jakichś decyzji, muszą spotkać się członkowie Kongregacji Nauki Wiary, a to nie nastąpi przed wakacjami.

Dyskusja o tym, czy Kościół wypowie się jednoznacznie w kwestii objawień, wybuchła po tym, jak Papież w rozmowie z bośniackim dziennikarzem stwierdził, że „teraz podejmujemy decyzje i potem je ogłosimy”. Nie powiedział jednak, kiedy to nastąpi. Przypomniał, że specjalna komisja powołana w celu zbadania fenomenu zakończyła już prace i w styczniu 2014 roku przekazała jej wyniki Kongregacji Nauki Wiary.

Domniemane objawienia w Medjugorje w Bośni i Hercegowinie rozpoczęły się 24 czerwca 1981 roku, kiedy dwóm dziewczętom miała się objawić Najświętsza Maryja Panna. Następnego dnia widzieć miały ją także cztery kolejne młode osoby. Objawienia trwają do dziś, Kościół bada je pod kątem dyscyplinarnym i doktrynalnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama