Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Bunte": Helmut Kohl na OIOM-ie

Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl przebywa po operacji jelit na oddziale intensywnej opieki medycznej uniwersyteckiej kliniki chirurgicznej w Heidelbergu - poinformował we wtorek niemiecki tygodnik ilustrowany "Bunte".

Powołał się przy tym na wiadomości pochodzące z najbliższego otoczenia Kohla. Agencja dpa nie zdołała jak dotąd uzyskać jakiegokolwiek potwierdzenia doniesień "Bunte", o co zwracała się do władz CDU, rządu Niemiec i wspomnianej kliniki.

Rzecznik kliniki oświadczył, że nie może udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat. Natomiast władze CDU i rząd twierdzą, że na razie nic im nie wiadomo o pobycie Kohla w szpitalu.

85-letni obecnie Kohl stał na czele rządu Niemiec od 1982 do 1998 roku, a funkcję przewodniczącego CDU pełnił w latach 1973-1998.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama