GN 3/2019 Archiwum

Telewizja Republika wskoczy na multiplex?

Większość uczestników konsultacji społecznych oferty multiplexu 8, który ma wzbogacić ofertę naziemnej telewizji cyfrowej, chce by znalazła się na nim Telewizję Republika - poinformowała KRRiT. W ramach zakończonych 30 kwietnia konsultacji wpłynęło 11384 stanowisk.

Ogłoszone 2 kwietnia konsultacje miały na celu zbadanie opinii obywateli i nadawców, na temat programów jakie powinny znaleźć się na bezpłatnym telewizyjnym multipleksie ósmym (MUX8). Dotyczyły one czterech kanałów w zwykłej jakości SD, ponieważ wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zdecydowała przyznać trzy miejsca na programy Telewizji Polskiej.

Do 30 kwietnia, każdy zainteresowany mógł przesłać do KRRiT swoje stanowisko w tej sprawie, odpowiadając na pytanie - "Jakie istniejące lub nowe cztery programy telewizyjne mogą w najpełniejszy sposób uzupełnić ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej i w związku z tym powinny znaleźć się w bezpłatnej ofercie operatora multipleksu ósmego?".

Jak poinformowała KRRiT w czwartek, w komunikacie przedstawiającym wyniki konsultacji, znaczna większość respondentów odpowiedziała, że "w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej program Telewizja Republika". Łącznie wpłynęło 11266 stanowisk w sprawie włączenia tego kanału do oferty MUX8. Dla porównania, łączna liczba stanowisk, która wpłynęła do rady, to 11384. Jak uważa KRRiT, jest to wynik zorganizowanej przez nadawcę Telewizji Republika akcji, skierowanej do swoich odbiorców.

"Powyższe stanowiska zawierały często nie tyle odpowiedzi na pytanie, ale apel lub żądanie skierowane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Przeważająca większość stanowisk konsultacyjnych wyrażających poparcie dla Telewizji Republika, miała jednobrzmiący tekst lub była wypełnionym formularzem w wersji elektronicznej czy też wycinkiem z prasy drukowanej" - czytamy w czwartkowym komunikacie.

Do momentu powstania depeszy, nie udało się uzyskać komentarza Telewizji Republika.

Pozostali respondenci byli mocno podzieleni w sprawie zawartości programowej nowego multiplexu. Wśród odpowiedzi dotyczących kanałów dostępnych obecnie drogą satelitarna lub kablową, większość z nich wskazywała na programy tematyczne: sportowy, informacyjny, przyrodniczo-dokumentalny, filmowy, dla kobiet, dla mężczyzn, muzyczny i filmowy. Swoje stanowiska mogli również prezentować nadawcy telewizyjni, którzy wskazywali potrzebę umieszczenia w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej głównie kanałów uniwersalnych, lifestylowych i informacyjnych.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska, rozstrzygnięcia konkursu na ofertę programową możemy się spodziewać w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni.

Równolegle do procedury w KRRiT, Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadza konkurs na operatora, który będzie zarządzał częstotliwościami MUX8 przez 15 lat. Do 29 kwietnia, kiedy upłynął termin składania ofert, do konkursu zgłosiły się cztery podmioty: Telewizja Polska, EmiTel, Polski Operator Telewizyjny i Time.

« 1 »

Zobacz także

 • mośkula
  28.05.2015 18:39
  Dzięki za namiary na Brzytwę :)
  doceń 0
 • kwazar
  28.05.2015 20:11
  TV Republika na MUX8.
  Koniecznie.
  Podpisałem i mam nadzieję, że tak się stanie.
  doceń 3
 • AQQ
  31.05.2015 03:12
  Cudowna wiadomosc. Cudowna!
  NIE MOGE SIE DOCZEKAC.
  Tyle lat czekania.
  Nareszcie morda Ojca Dyrektora w kilkudziesieciu milionach domow, Bogu niech beda dzieki!
  doceń 0
 • DanielL
  25.07.2016 16:48
  Też czekam na to aby TV republika była na muliplexie. Jedna z rzeczowych telewizji.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy