Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ballet Magnificat

Marzą, aby współczesny Kościół dostrzegł potencjał, jaki tkwi w tańcu. Ich spektakle zobaczyło już 12 milionów widzów na całym świecie. W maju po raz siódmy odwiedzą Polskę.

„Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News. Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa. Łączą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie. Wszystko to połączone jest z ewangelicznym i poruszającym przesłaniem, które stanowi o wyjątkowości tego zespołu.

Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Co roku występują z ponad 200 spektaklami w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą, głównie w Azji i Europie, w ubiegłym roku również w Afryce. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St.Petersburgu i Moskwie.

Ballet Magnificat   Do tej pory artyści wystąpili dla ok. 12 milionów widzów na całym świecie Materiały Stowarzyszenia Do Źródła W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym, powieści „Hiding Place” (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię rodziny holenderskich chrześcijan ukrywających Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu – „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Face to face” (Twarzą w twarz) opowiadający o tym, jak wygląda życie z Chrystusem, a jak bez Niego.

– Wrażenie widowiska jest nie do opisania. Wielu ludzi wychodzi ze spektakli poruszonych przesłaniem Bożego miłosierdzia – mówi Radosław Siewniak ze stowarzyszenia Do Źródła, które organizuje spektakle Ballet Magnificat w Polsce.

Ballet Magnificat będzie można zobaczyć w Polsce od 8 do 25 maja. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia Do Źródła.

Ballet Magnificat! Alpha and Omega in Poland
Radosław Siewniak

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama