Nowy numer 44/2020 Archiwum

W najnowszym "Gościu"

W najnowszym numerze GN piszemy o zdjęciach z wakacyjnych wypraw papieża Jana Pawła II, które dopiero teraz ujrzały światło dzienne oraz o naporze ideologii gender, która leży u podstaw ratyfikowanej konwencji przemocowej.

Zdjęcia, których nikt dotąd nie oglądał [Piotr Legutko]

Wszyscy znamy zdjęcia z górskich wędrówek ks. Karola Wojtyły. Ale dopiero teraz światło dzienne ujrzał materiał dokumentujący wakacyjne wyprawy Jana Pawła II w Alpy i Dolomity z lat 1986-2001. A chodzi nie tylko o fotografie, ale także materiał wideo o niezwykłej wartości historycznej, wykonany przez papieskiego kamerdynera w chwilach relaksu, na łonie przyrody. Zdjęcia zostały wykorzystane w filmie „Apartament”, który będzie wyświetlany w kinach od 15 maja.

Ideologiczne tsunami [rozmowa z ks. Dariuszem Oko]

„W rzeczywistości konwencja przemocowa jest genderowym koniem trojańskim w polskim ustawodawstwie, który pod płaszczykiem ochrony przed przemocą służy przemodelowaniu społeczeństwa. Państwo polskie ratyfikując ją, zobowiązuje się do wykorzenienia chrześcijańskiego modelu rodziny.” O genderowych źródłach tzw. konwencji przemocowej, jej totalitarnych konsekwencjach oraz rządowym projekcie ustawy o in vitro mówi ks. Dariusz Oko.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama