Nowy numer 24/2021 Archiwum

Stenogram z kokpitu Tu-154M udostępniony

Prokuratura wojskowa prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej zdecydowała się ujawnić stenogram z nowego odczytu nagrań z kokpitu Tu-154 wraz z opiniami biegłych - poinformowała PAP Naczelna Prokuratura Wojskowa. Ujawniono blisko 200 stron dokumentów.

"Pod wpływem pewnych wypowiedzi publicznych okazało się, że jedyną formułą, która pozwoli przeciąć spekulacje i wyjaśnić te niedopowiedzenia, stało się zamieszczenie tych dokumentów na stronie internetowej prokuratury. Była to decyzja prokuratora referenta, który uznał, że przetnie to spekulacje i domysły" - powiedział PAP w czwartek ppłk Janusz Wójcik z NPW.

Na stronie internetowej NPW zamieszczono dwa dokumenty. Pierwszy zatytułowany: "Cyfrowe przetwarzanie i analiza dźwięku rejestratora dźwiękowego MARS-BM samolotu TU-154M" - wraz ze stenogramem (opracowany przez Andrzeja Artymowicza) oraz drugi zatytułowany: "Opinia w zakresie fonetyczno-akustycznej analizy zapisów dźwiękowych z samolotu TU-154M", opracowany przez Grażynę Demenko.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama