Nowy numer 44/2020 Archiwum

Apel do Ojców Synodalnych

Podpisz prośbę o potwierdzenie pewnej i niezmiennej doktryny o nierozerwalności małżeństwa chrześcijańskiego.

Ubiegłoroczny Nadzwyczajny Synod o rodzinie i poprzedzająca go dyskusja zostały w powszechnym odczuciu zdominowane przez kwestie nieprawidłowości, które dotykają małżeństwa, a w konsekwencji także rodziny. Szczególnie głośne były postulaty dopuszczenia do Komunii osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

„Pozostawiono mało miejsca dla nas świeckich, złączonych sakramentem małżeństwa i przeżywających wiarę i miłość w małżeństwie jako realizację powołania do świętości” – zauważają świeccy autorzy apelu do Ojców Synodalnych. Apel wzywa adresatów, aby „swoimi postanowieniami potwierdzili pewną i niezmienną doktrynę o nierozerwalności małżeństwa chrześcijańskiego, głosząc jego wielkie Piękno, a w koniecznym poszukiwaniu nowych form duszpasterstwa odpowiadających wymogom naszych czasów – ze szczególną troską o rodziny zranione i rozbite – nie zatracili integralności doktryny, gwarantującej zachowanie wielkiego dobra, jakim jest nierozerwalność Małżeństwa, w takim znaczeniu jakie nadaje mu depozyt wiary”.

Do podpisania apelu wezwani są wierni różnych stanów, a przede wszystkim małżonkowie i wszyscy ci, „którzy cenią i wierzą w Piękno Małżeństwa zawartego przed Bogiem”.

Apel, przygotowany w 10 językach, można podpisywać na stronie http://synodappeal.org/pl/.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama