Nowy numer 38/2021 Archiwum

Aresztowane: jedna za rzucenie bomby, druga – za...

Do dwóch aresztowań kobiet doszło w ostatnich dniach w Ameryce Północnej. Jedna została zatrzymana przez policję za cichą obecność przed kliniką aborcyjną, druga - za rzucenie koktajlu Mołotowa w grupę obrońców życia.

Aresztowane: jedna za rzucenie bomby, druga – za...   Linda Gibbons przed kliniką aborcyjną w Toronto lifesitenews.com Pierwsza z tych kobiet to Linda Gibbons. Wczorajszego ranka przyszła pod klinikę aborcyjną w kanadyjskim Toronto i w ciszy spacerowała w jej pobliżu, trzymając plakat z napisem: „Dlaczego, mamo? Przecież mam tyle miłości do dania”. Na wezwanie pracowników kliniki zjawił się szeryf, a następnie dwa radiowozy. Policjanci stwierdzili naruszenie wydanego ponad 20 lat temu sądowego zakazu zbliżania się Lindy do kliniki abrcyjnej na odległość mniejszą niż 170 metrów (500 stóp). Kobieta została zatrzymana. Nie po raz pierwszy. Linda, nazywana babcią pro-life z powodu wieku i wielotniego stażu w ruchu obrońców życia, za podobne „zbrodnie” spędziła w więzieniach około 8 lat. W ostatnich wyrokach sądy stawały jednak po jej stronie. Stwierdzały, że zachowanie Lindy było zgodne z prawem. Mimo to, niemłoda już kobieta spędziła ostatnio w areszcie śledczym około 3 miesięcy, zanim sąd oczyścił ją z zarzutów. Jej adwokat domaga się, by w podobnych przypadkach jej procesy były rozstrzygane w szybszym tempie.

Aresztowane: jedna za rzucenie bomby, druga – za...   Melanie Toney lifenews.com Zatrzymanie Lindy Gibbons prawie zbiegło się w czasie z aresztowaniem 52-letniej Melanie Toney. Kobieta ta z przejeżdżającego samochodu wrzuciła koktajl Mołotowa w grupę obrońców życia, czuwających na modlitwie przed kliniką aborcyjną w Austin w stanie Teksas. Na szczęście, ogień szybko ugaszono i nikomu nie stałą się krzywda. Napastniczka odjechała, udało się jednak sfotografować tablicę rejestracyjną. Krótko potem kobieta została zatrzymana przez policję. Z początku zaprzeczała, potem jednak przyznała, że rzucona przez nią butelka "mogła być" zapalona.

Aresztowane: jedna za rzucenie bomby, druga – za...   Butelka z płynem zapalającym rzucona w grupę obrońców życia lifenews.com

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze