Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pies-pająk bije rekordy

Wariacki filmik Sylwestra Wardęgi zebrał gigantyczną liczbę odsłon.

Sylwester Wardęga, autor popularnych filmików, na których straszy lub w inny sposób nabiera ludzi, został zwycięzcą rankingu serwisu YouTube na najchętniej oglądany klip niemuzyczny w 2014 roku. Najchętniej oglądanym na YouTube tego rodzaju materiałem, zarówno w Polsce, jak i na świecie, okazał się film „Mutant Giant Spider Dog” z psem Wardęgi, przebranym za monstrualnego pająka. Film od początku września, gdy został opublikowany, do dziś zebrał na YouTube ponad 113 mln odsłon.

Wardęga zaczynał od publikowanych na YouTube filmików, na których widać było m.in., jak nabiera policjantów, na przykład „rozmawiając” w czasie jazdy przez ciasteczko w formie telefonu, które po zatrzymaniu… zjadał. Na innych filmach straszył przypadkowych przechodniów, wyskakując wieczorową porą spod sterty liści. Żarty zdobywały sobie coraz więcej fanów, jednak film o psie-pająku okazał się hitem na skalę światową – Sylwester Wardęga zarobił na nim 400 tys. zł z reklam.

Pytanie, czy Wardęga części tych pieniędzy nie będzie musiał przeznaczyć na odszkodowania dla ewentualnych poszkodowanych jego kontrowersyjnymi żartami. On sam twierdzi, że w jego filmach nie grają statyści, lecz ludzie są naprawdę straszeni.

Mutant Giant Spider Dog (SA Wardega)
SA Wardega

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama