Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bojkotujący Empik nie dają za wygraną

W piątkowy wieczór na wniosek Empiku Facebook zablokował w Polsce widoczność strony protestujących przeciwko kampanii reklamowej z udziałem znanych postaci pochwalających aborcję (Maria Czubaszek) oraz znieważających Chrystusa i chrześcijaństwo (Adam Darski). Akcja bojkotu jednak się odrodziła.

Pisaliśmy o tych sprawach w tekstach:
Tymczasem powstała kolejna grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/niekupujewempiku.v2 (która w ciągu pierwszej godziny istnienia zyskała ponad 600 fanów) oraz własna strona internetowa bojkotu: www.niekupujewempiku.pl
Protestujący deklarują powstrzymanie się od robienia w salonach już nie tylko świątecznych, ale wszelkich zakupów. Zapowiadają również rozszerzenie protestu na inne marki, należące do grupy Empik, czyli m.in. na sieć Smyk - sklepy z artykułami dla dzieci.

 

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • tyryry
  09.12.2014 21:31
  Wy to macie problemy.
  doceń 0
 • lugawoni
  09.12.2014 23:51
  Zawsze moja rodzina i ja dużo wydawaliśmy w empiku. Zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowym.
  Teraz zaprzestaliśmy zakupów w empiku.
  To zapewne kropla w skali przychodów rocznych firmy, ale... kropla drąży skałę.

  Również jako rodzina dużo wydawaliśmy w smyku. I tu jest kolejna kropla.
 • Ferrule
  10.12.2014 14:05
  A dlaczego nie napiszecie dlaczego tak naprawdę strona bojkotująca została zablokowana? Może warto napisać, że wykorzystywanie czyjejś własności intelektualnej (loga w tym przypadku) bez jego zgody (szczególnie w kontekście w jakim loga Empiku użyto) jest nie tylko nie zgodne z regulaminem facebooka, ale też z prawem.
  doceń 0
 • kochana
  11.12.2014 13:57
  Chcieli reklamy,mają reklamę.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy