Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tusk szefem Rady Europejskiej

Donald Tusk przybył w poniedziałek do siedziby Rady UE w Brukseli, gdzie oficjalnie przejął obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej od Belga Hermana Van Rompuya. Z tej okazji odbędzie się jedynie skromna uroczystość dla pracowników unijnej instytucji.

Van Rompuy przywitał swojego następcę w gmachu Rady UE ok. 10.35 i obaj udali się najpierw na dwustronną rozmowę. Spotkanie z pracownikami będzie okazją dla Van Rompuya, by podziękować za minione pięć lat swoim współpracownikom, którzy będą mieć zarazem okazję poznać nowego szefa.

Tusk już od poniedziałku rozpoczyna pracę. Po południu spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem.

« 1 »

Zobacz także

 • _jasiek
  01.12.2014 13:44

  "Po południu spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem"
   

  Kiedyś to do Moskwy jeżdżono po instrukcje, teraz do Brukseli. 

  doceń 0
 • maann48
  01.12.2014 14:02
  Jak to tak odbyło sie bez fanfar i czerwonego dywanu???Co tak naprawdę zdecydowało że człowiek który tak przez siedem lat jako premier,nic nie zrobił dobrego dla zwyczajnych obywateli-poza kolesiami i znajomymi królika,a wręcz swoimi działaniami przyczynił się do podziału społeczeństwa na gorszych i cwańszych ma teraz na takim ważnym stanowisku dbać o jakąś tam spójnośc w UE.Co obiecał premierowi Anglii za poparcie które chyba zdecydowało o tej nominacji?Lemingi i POsłuszne media pieją z zachwytu .Nad nominacją człowieka dla którego-jak kiedyś powiedział: polskość to nienormalność.
  doceń 0
 • sorcier
  01.12.2014 16:21
  Donald Tusk nie rozumie pojęcia "obowiązek", a zatem niemożliwe jest aby mógł je przejąć.
  doceń 1
 • sorcier
  01.12.2014 21:08
  Podpis pod zdjęciem winien brzmieć:
  "A gdzie tu macie jakieś boisko?"
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama