Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rzecznik michalitów o sprawie ks. G.

Ks. Tadeusz Musz, rzecznik prasowy Zgromadzenia św. Michała Archanioła, po raz kolejny wyraził ubolewanie w związku ze sprawą ks. Wojciecha G., oskarżonego o molestowanie seksualne nieletnich. "Mogę tylko wyrazić nasz jak największy ból" - powiedział w rozmowie z KAI.

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, pokazujący na czym oparto akt oskarżenia w sprawie ks. Wojciecha G. Oskarżonemu postawiono zarzut obcowania płciowego z ośmioma chłopcami z Polski i z Dominikany i molestowania ich.

Jak napisała "GW", poza zeznaniami chłopców, w aktach dowodowych znajdują się też twarde dyski z komputera ks. G., na których znaleziono 91 tys. zdjęć pornograficznych z udziałem dzieci i 400 filmów. Jak dowiedziała się Gazeta, ks. G. już w czasach studiów zachowywał się "dziwnie", w swojej szafie miał m.in. mundur policjanta i kajdanki. W jego pokoju na Dominikanie znaleziono z kolei m.in. stringi w małych rozmiarach i obcisłe spodnie.

Polskie śledztwo w tej sprawie toczy się od roku. "Czekamy aż prokuratura i sąd zajmą się tą sprawą. Wiemy, że ks. G. ma postawionych 6 zarzutów. Ta sprawa dotyczy małoletnich - czy może być coś bardziej przykrego?" - powiedział rzecznik Michalitów. Dodał, że jako zgromadzenie nie mają dostępu do akt sprawy i o zarzutach postawionych G. dowiadują się z doniesień medialnych.

Przed tygodniem Prokuratura Okręgowa w Warszawie wysłała akt oskarżenia do sądu w Wołominie.

"Mogę tylko wyrazić nasz jak największy ból z tych powodów, że to dotyczy osób małoletnich, szczególnie chronionych i dlatego, że zrobił to kapłan, po którym należy spodziewać się czegoś zupełnie innego" - powiedział ks. Musz.

Przypomnijmy, że we wrześniu ub. r., natychmiast po otrzymaniu informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ks. G. został zawieszony przez przełożonych Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Biegli seksuolodzy uznali, że oskarżony ma zaburzenia preferencji seksualnych i powinien być leczony w zamkniętym oddziale.

« 1 »

Zobacz także

 • Dominik
  04.11.2014 11:29
  Dzisiaj mainstream z zdwojoną siłą próbował podgrzewać atmosferę wobec ks.G posiłkując sie manipulatorskim językiem niejakiej Alici Ortega Hasbun!
  Komentarze czytelników sa na tyle ośmieszające ten "news" że jest rakiem wycofywany ze strony!!
  Ludzie nareszcie odkryli manipulatorstwo i perfidie dziennikarzy!!
  doceń 5
 • Cyster
  04.11.2014 11:35
  Bardzo jest mi przykro że tyle jadu i nienawiści wylewa się z ludzi w kierunku KK.
  Mam bratanka zakonnika i widzę ile cierpienia i przykrości czynią w Nim te nieuzasadnione bluźnierstwa wobec nie skazanego prawomocnie księdza !
  doceń 4
 • Agaton
  04.11.2014 12:14
  Bez komentarza...

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16909839,86_tys__zdjec_dzieci_na_komputerze_Wojciecha_G__Dziennikarka.html?lokale=czestochowa#BoxWiadTxt
  doceń 0
 • eve
  05.02.2015 19:32
  Nie można zatem dawać pierwszeństwa innym względom, niezależnie od tego, jakiego byłyby one charakteru, jak na przykład pragnienie uniknięcia skandalu, ponieważ nie ma absolutnie żadnego miejsca w posłudze duszpasterskiej dla tych, którzy wykorzystują nieletnich
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama