Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dlaczego dziś Kościół ma tak wielu wrogów?

Oni Go śledzili.

Dzisiejsza Ewangelia mówi, że faryzeusze „śledzili” Jezusa. Widzimy wielokrotnie w Biblii, że wciąż szukali sposobu, żeby Go jakoś podejść – „czy należy płacić podatki, dlaczego Twoi uczniowie nie poszczą, dlaczego łuskają kłosy w szabat” itd. W końcu nie mogąc wykazać Mu czegoś, co zdyskredytowałoby Jego osobę, urządzają nocne aresztowanie, nocny sąd, który kończy się słowami: „Zbluźnił. Na cóż nam jeszcze potrzeba świadków?”. Czyż tego nie pragnęli od początku? Czy nie po to Go śledzili? Od początku cel był jasny. Nie chodziło o prawdę, tylko o obronę „własnej sprawy”. Nieraz myślałem, dlaczego, jeśli nie uwierzyli w Jezusa, po prostu nie zostawili Go w spokoju i nie wrócili do swoich spraw? Dziś myślę, że po prostu nie mogli przejść obok Niego obojętnie. Zbyt trafnie pokazywał ich zepsucie, zbyt duży posłuch znajdował wśród ludu. Czyż nie dlatego ścięto Jana Chrzciciela? Czyż nie z tego samego powodu zamordowano ks. Popiełuszkę? Zło nie może czuć się dobrze, gdy obok mówi się prawdę. Dlatego dziś Kościół ma tak wielu wrogów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • kropka
  31.10.2014 20:20
  @artur...

  "Papież Franciszek nie jest atakowany"...

  Złudzenie. Z Jego wypowiedzi są wybierane takie fragmenty, które służą narracji lewaków, i takie fragmenty są upubliczniane w mainstreamowych mediach. Te wypowiedzi, które są niezgodne z tzw. "poprawnością polityczną", również sprostowania do niektórych medialnych interpretacji, są natomiast pomijane i nie są nagłaśniane.

  Po co to się robi? Aby wykorzystać autorytet papieża do własnego celu - stworzenia złudzenia, że nasz papież jest za "postępem" w wydaniu nowej lewicy, czyli za postulatami postępowych feministek, gendersystów, środowisk LGBT, czy innych dzieci po Marksie i Leninie.

  To, że na podstawie jednego zdania, wyrwanego z kontekstu snuje się opowieści, że "nasz papież jest fajny" (również dla nich), ma uśpić naszą czujność i przyjąć za pewnik, że jeżeli "i papież" jest za czymś, to znaczy, że to jest dobre.
  Tylko, że... jak zgłębi się kontekst wypowiedzi papieża, to z reguły oznacza to coś innego niż sugeruje "lewa strona". Tylko, że mało osób jest tak dociekliwych, aby sprawdzić, co naprawdę w danej kwestii papież powiedział.
  doceń 2
 • Eterno Vagabundo
  31.10.2014 21:23

  Nawet każdy z nas ma
  Wtedy wrogów wiele,
  Kiedy wszystko robi:
  Dobrze, w dobrym dziele.

  doceń 2
 • Artur Kibolski
  01.11.2014 07:46
  Miło wiedzieć , że w środowisku kabareciarzy , ktoś ma takie poglądy , po Krosnym się tego nie spodziewałem.Miło , że coraz więcej osób publicznych się ujawnia
  doceń 0
 • Adam
  04.11.2014 07:53
  Dziękuję za tak dobry artykuł Panie Ireneuszu!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL