Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koszula przed kolana

Najnowszy tomik Barbary Gruszki-Zych, poetki i dziennikarki „Gościa Niedzielnego”.

Najnowszy tomik Barbary Gruszki-Zych składa się z dwóch części. W pierwszej „Z twarzą białą jak Petersburg zimą” zapisani zostali ludzie, którzy już odeszli i czułe miejsca, ocalałe jedynie dlatego, że znalazły się w tych wierszach. Każdy z nas nosi je ze sobą jak największy skarb. Druga część „ Nie stłuc koloru” to poetyckie relacje z podróży, które Gruszka-Zych jako reporterka często odbywa. Są to zapiski na marginesie, to, co nie mieści w tekstach dziennikarskich, ale dotyczy doświadczenia wszystkich wyruszających w drogę i szukających sposobów na odnowienie  swojego spojrzenia. A wszystko to napisane z czułością i uważnością wobec zatrzymanych w wierszach ludzi i świata.

Barbara Gruszka-Zych poetka, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, zajmuje się krytyką literacką. Specjalizuje się w reportażach i wywiadach. Laureatka nagród poetyckich i dziennikarskich. W 2012 roku za rozmowę z Wojciechem Kilarem „Harmonia ducha” otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. M. Łukasiewicza.

„Czytając tomik Barbary Gruszki-Zych, miałam szczególne poczucie naturalnego związku jej poezji z jej życiem.Ten ujmujący stosunek do poezjomania, pełen bezpośredniości, nieskalany pretensjami do świata, sprawia, że wiersze te czytamy jak rozmowę z autorką o tym, co jej bliskie.” Julia Hartwig

Przeczytaj rozmowę z autorką

 

Koszula przed kolana  

Zamówienia:

Dział Sprzedaży "Gościa Niedzielnego"

40-042 Katowice

ul. Wita Stwosza 11

tel. 32 251 85 24

sprzedaz@gosc.pl

Książkę zamówić można także w sklepie internetowym klikając w link

 

 

 

 

 

Wydawca: Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej w Katowicach "Gość Niedzielny"

Rok wydania: 2014

ISBN: 978-83-938007-3-5

Format: 145x210

Stron: 128

Rodzaj okładki: twarda

cena: 25 zł

« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama