Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowe wieści o stanie Bianchiego

Stan przebywającego w szpitalu w Yokkaichi kierowcy Formuły 1 Julesa Bianchiego jest nadal krytyczny, ale stabilny - poinformowała FIA. Francuz w czasie wyścigu o GP Japonii na torze w Suzuka doznał w wypadku obrażeń głowy. Do Japonii udali się jego rodzice.

 Klinika nie udziela informacji na ten temat. Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) w poniedziałek po południu przekazała, że stan 25-letniego Bianchiego jest "krytyczny, ale stabilny".

Niektóre francuskie informowały potem, że po pierwszej operacji krwiaka nastąpił kolejny krwotok i niezbędna była druga interwencja lekarzy. Wiadomości tej nie potwierdziły jednak zarówno szpital w Yokkaichi, jak i władze FIA.

W końcówce niedzielnej rywalizacji o GP Japonii, na mokrym od deszczu torze, kraksę miał Niemiec Adrian Sutil (Sauber). Niedługo później w dźwig służący do odholowywania uszkodzonych bolidów uderzył Francuz. To był 34. wyścig w karierze Bianchiego.

W Japonii triumfował Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP. Drugi był jego kolega z zespołu Niemiec Nico Rosberg, a trzeci inny Niemiec Sebastian Vettel (Red-Bull Renault).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze