Nowy numer 3/2021 Archiwum

Papież: Nic tego nie usprawiedliwia

Papież Franciszek powiedział w czwartek, że nic nie może usprawiedliwić przemocy w Iraku i Syrii oraz na całym Bliskim Wschodzie. Cierpią tam setki tysięcy niewinnych ludzi - podkreślił podczas spotkania z patriarchą Kościoła asyryjskiego Mar Dinkhą IV.

"Nie ma takich powodów religijnych, politycznych czy ekonomicznych, które mogłyby usprawiedliwić to, co spotyka setki tysięcy mężczyzn, kobiet, dzieci, niewinnych osób" - mówił Franciszek duchownemu Kościoła Wschodu, pochodzącemu z północnego Iraku. To tam m.in. trwają prześladowania chrześcijan, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swych domów na terenach kontrolowanych przez dżihadystów z organizacji Państwo Islamskie.

Papież zapewnił: "Podzielamy cierpienia katolików i chrześcijan asyryjskich z powodu wojen i konfliktów w różnych regionach Bliskiego Wschodu".

Zauważył następnie, że przemoc dotyka zarówno chrześcijan, jak i inne mniejszości religijne, zwłaszcza w Iraku i Syrii. "Iluż naszych braci cierpi z powodu codziennych prześladowań" - dodał Franciszek w czasie spotkania z patriarchą Mar Dinkhą IV.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze