Nowy numer 50/2019 Archiwum

Jezus bohaterem

Stary Sącz na kilka dni stał się stolicą polskiej muzyki chrześcijańskiej.

WCentrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu trwały od 4 do 8 lipca rekolekcje dla muzyków chrześcijańskich Strefa Chwały Festiwal. – To spotkanie ukazujące bogactwo ludzi nowej kultury, nie tylko muzyków sceny chrześcijańskiej, ale i zaproszonych gości, m.in. Jana Pospieszalskiego, bp. Grzegorza Rysia, ks. Marka Gancarczyka czy bp. Andrzeja Jeża. Hasłem rekolekcji są słowa „Kto jest twoim bohaterem”. Ludzie mają łatwość wyszukiwania sobie różnych idolów, a my chcemy wskazać, że jedynym bohaterem może być dla człowieka Jezus Chrystus – mówi Andrzej Dubiel, koordynator spotkania. W niedzielę 6 lipca, przy ołtarzu papieskim, odbył się dzień otwarty dla wszystkich chętnych.

Podczas kilkugodzinnego koncertu w wykonaniu uczestników rekolekcji uhonorowano nagrodą wydawców katolickich „Feniks” Marcina Stycznia, Magdalenę Frączek i ks. Jakuba Bartczaka, zaś wyróżnienie przyznano Arkadiowi i zespołowi 33. Ks. Bartczak otrzymał również nagrodę Stowarzyszenia Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej „Muza Dei” w plebiscycie „Przebój roku” za utwór „Wolność”. – Muzycy chrześcijańscy uczestniczą w rekolekcjach, bo wiedzą, że bez Boga w sercu nie mogą pójść do świata z Ewangelią. Tegoroczne spotkanie ma też wyjątkowy charakter, ponieważ w specjalnej petycji muzycy poprosili Episkopat Polski o ustanowienie swojego ogólnopolskiego duszpasterza. Środowisko muzyki chrześcijańskiej w Polsce to kilkadziesiąt tysięcy ludzi, więc rzeczą dobrą byłoby jeszcze intensywniejsze zaopiekowanie się nimi – mówi ks. Piotr Osiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama