Nowy numer 25/2018 Archiwum

Obraduje Rada Kardynałów

We wszystkich sesjach uczestniczy Ojciec Święty. Rada przygotowuje reformę Kurii Rzymskiej.

Rozmawiano już o Gubernatoracie Państwa Watykańskiego, Sekretariacie Stanu oraz o „banku watykańskim”, czyli IOR. W związku z tym do udziału w dyskusji zostali zaproszeni członkowie kardynalskiej rady nadzorczej banku.

Opowiadając dziennikarzom o przebiegu obrad, watykański rzecznik stanowczo zaprzeczył prasowym pogłoskom o rzekomo krytycznej ocenie poczynań aktualnego prezesa IOR-u Ernsta von Freyberga.

„IOR znajduje się w fazie przejściowej i w ciągłym rozwoju – zaznaczył włoski jezuita. – Wszystko to przebiega w sposób naturalny i spokojny. Wkład Ernsta von Freyberga zasługuje na głębokie uznanie i jest oceniany pozytywnie. Dodatkowych wyjaśnień można, a nawet należy się spodziewać w przyszłym tygodniu po spotkaniu Rady Ekonomicznej, które odbędzie się w sobotę”.

Ks. Lombardi zaznaczył ponadto, że przygotowania do reformy Kurii Rzymskiej wciąż pozostają na etapie zbierania informacji i swobodnej wymiany opinii. Nie ma jeszcze żadnych konkretnych projektów zmian. Watykański rzecznik podał też, że Papież doprecyzował status kardynała sekretarza stanu, który od pewnego czasu uczestniczy w posiedzeniu Rady. Franciszek postanowił, że będzie on pełnoprawnym członkiem tego gremium. Od dziś nie należy więc mówić o radzie ośmiu, lecz dziewięciu kardynałów – powiedział watykański rzecznik.

« 1 »

Zobacz także

  • Savonarola
    03.07.2014 22:59
    Milo uslyszec,ze Watykan sie reformuje.Lepiej pozno niz wcale.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama