Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Francuzi mówią "NIE" dla gender

Program „ABCD równości” nie wejdzie do szkół.

Francuskie władze wycofały się z planu wprowadzenia do szkół  programu „ABCD równości” pod wpływem masowych protestów rodziców, środowisk katolickich i konserwatywnych. Program, który wprowadzono kilka miesięcy temu eksperymentalnie w kilkuset szkołach, promował dewiacje seksualne i ideologię gender. Wywołało to olbrzymie protesty. W styczniu część rodziców zabroniła swoim dzieciom pójścia do szkoły. Te reakcje, a przede wszystkim masowe demonstracje, które trwały trzy tygodnie w Paryżu i innych francuskich miastach, zmusiły socjalistyczny rząd do reakcji.

« 1 »

Zobacz także

 • neo
  01.07.2014 14:16
  Francuzi? Naprawdę? Z tej zlaicyzowanej, świeckiej Francji? Czyli jednak można. Wydaje mi się, że to "oczernianie" Zachodu (że zlaicyzowany etc.) ma usprawiedliwiać nas - a tak naprawdę we Francji Kościół jest żywy. Trzeba się od nich uczyć.
  doceń 1
 • katy
  01.07.2014 19:20
  Chwała Panu! Mój chrześniak chodzi do francuskiej szkoły.
  doceń 0
 • Adam Pietrasiewicz
  01.07.2014 21:35
  Zapraszam do poczytania wywiadu z Faridą Belghoul:

  http://pietrasiewicz.salon24.pl/593769,farida-belghoul-muzulmanka-walczaca-z-gender
  doceń 0
 • kasiek
  07.07.2014 23:23
  JEżeli mogę prosić : Czy może mi ktoś tak w skrócie wyjaśnić co to gender?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama