Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Sukces inicjatywy "Stop Pedofilii"

Zebrano prawie 200 tysięcy podpisów pod projektem chroniącym nasze dzieci przed demoralizującą seksedukacją.

Dobiega końca liczenie podpisów na listach adresowanych do Marszałek Sejmu w sprawie inicjatywy obywatelskiej „stop pedofilii”. Aby Sejm musiał się zająć inicjatywą, potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jak powiedział serwisowi Gosc.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-prawo do życia – zebrano prawie 200 tysięcy podpisów. W środę o godzinie 12.00 przed Sejmem odbędzie się konferencja prasowa Fundacji Pro-prawo do życia, po której nastąpi złożenie podpisów w kancelarii Sejmu.

W projekcie chodzi o ochronę polskich dzieci przed edukacją seksualną, którą rząd stara się wprowadzić do szkół i do przedszkoli, a polegającą m.in. na prezentowaniu małoletnim treści erotycznych i rozbudzanie zachowań seksualnych, które czynią z dzieci i młodzieży jeszcze łatwiejsze ofiary pedofilów.

Autorzy inicjatywy chcą zaostrzenia aktualnie obowiązującej ustawy przeciw pedofilii przez dodanie następującego paragrafu:

Projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku  kodeks karny.

Art. 1. W ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. kodeks karny, wprowadza się następujące zmiany: 

W  art. 200b k.k. [propagowanie pedofilii – rozdział przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności]: „Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie,  karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”

Dodaje się paragraf 2: 

Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15, zachowań seksualnych, lub  dostarcza im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań. 

Art. 2. Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od ogłoszenia.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Savonarola
  01.07.2014 23:19
  Czy akcja "Stop pedofilii" nie jest czasem kolejnym atakiem na swiety,powszechny,jedyny Kosciol?
  doceń 0
 • Maciej 1
  03.07.2014 22:26
  O sukcesie będzie można mówić wtedy gdy projekt zostanie przyjęty. Czy tak się stanie to bardzo wątpię. Ile już podpisów nie przemówiło do posłów w tak bardzo ważnych sprawach, a co dopiero demoralizacja dzieci.
  Dla nich ważniejsze są Standardy edukacji seksualnej w Europie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama