Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Teraz to paliwo może być nawet i po 7 zł"

Kolejne nagrania z podsłuchu ujawnia Telewizji Republika. To fragment rozmowy Zdzisława Gawlika, sekretarza stanu w ministerstwie skarbu, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego oraz Jacka Krawca, prezesa zarządu i dyrektora generalnego koncernu PKN Orlen.

Tern ostatni relacjonuje swoją rozmowę z Donaldem Tuskiem tuż po zwycięstwie wyborczym PO w 2011. Krawiec mówi:

- Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier...ł. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, k...a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech]


I inna rozmowa (cytowana w Onecie) prezesa Orlenu, tym razem z Pawłem Grasiem. Krawiec komentuje możliwość objęcia przez Donalda Tuska wysokiego stanowiska w UE. - Ciężka decyzja, mówię, bardzo kusząca, bo to jednak idziesz w zupełnie inna orbitę, odseparowujesz się od tego wszystkiego, od tego syfu, (...), jesteś dużym misiem, odseparowujesz się od tego folkloru, od tego syfu - mówi prezes Orlenu.

Wspomina też (rozmowa odbywa się w lutym) o planowanych obchodach wyborów z 4 czerwca:

- Ta, bo 4 czerwca to obsadza rozumiem Bronek, te wszystkie obchody, jakichś tam koncert Rolling Stonesów chce według najnowszych moich informacji. Tylko kasy szukają oczywiście. To Owsiak organizuje, chce ściągnąć kasę od spółek (...), 30 baniek, nie? - mówi prezes Orlenu.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama