Nowy numer 3/2021 Archiwum

Smartfon za selfie z biskupem?

"Zrób selfie na pielgrzymce, przy kościelne, sanktuarium, z siostrą zakonną, biskupem i wygraj smartfona" – tak do dawania świadectwa wiary zachęca młodzież katecheta z Mikołowa.

„Pomysł na akcję „Selfie Sacrum” zrodził się bardzo spontanicznie, pod wpływem mody na selfie wśród uczniów” – mówi KAI ks. Bartłomiej Król SDS. Salwatorianin jest katechetą w liceum. Jak mówi, codziennie spotyka się z młodzieżą i zastanawiał się, jak połączyć tę modę z katechezą.

Kapłan ma świadomość, że wakacje są czasem, w którym młodzież „ucieka” od Kościoła, dlatego w ten sposób chce zachęcić ich i uwrażliwić na potrzebę uczestniczenia w życiu Kościoła podczas wakacji. „Może świadomość uczestniczenia w konkursie zachęci, by zatrzymać się przy kapliczce, przydrożnym krzyżu, porozmawiać ze spotkanym księdzem czy siostrą zakonną. Mam nadzieję, że zapisany fanpage na Facebooku, będzie przypomnieniem, że niedziela jest dniem świętym” – mówi ks. Król.

Zakonnik uważa, że akcja jest też dobrą okazją, by pochwalić się obecnością w ciekawym miejscu Polski i świata, dając przy tym świadectwo swojej wiary.

Konkurs trwa do 1 września 2014 roku. 10 selfie, które do tego czasu będą miały najwięcej lajków, zostaną zakwalifikowane do finału. Najlepsze wyłoni jury. W konkursie może wziąć udział każdy, kto prześle zdjęcie, zgodnie z regulaminem umieszczonym na fanpage’u. Organizator konkursu szuka sponsora. Chciałby, żeby nagrodą był smartfon lub aparat fotograficzny.

Na fanpage’u www.facebook.com/SelfieSacrum można zobaczyć selfie pomysłodawcy akcji z uczniami a także zdjęcia z Lednicy czy fotografię młodzieży z abp. Wiktorem Skworcem. Profilowym zdjęciem jest oczywiście selfie włoskich nastolatków z papieżem Franciszkiem wykonane w czasie jednej z audiencji w Watykanie.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze