Nowy numer 20/2019 Archiwum

Smartfon za selfie z biskupem?

"Zrób selfie na pielgrzymce, przy kościelne, sanktuarium, z siostrą zakonną, biskupem i wygraj smartfona" – tak do dawania świadectwa wiary zachęca młodzież katecheta z Mikołowa.

„Pomysł na akcję „Selfie Sacrum” zrodził się bardzo spontanicznie, pod wpływem mody na selfie wśród uczniów” – mówi KAI ks. Bartłomiej Król SDS. Salwatorianin jest katechetą w liceum. Jak mówi, codziennie spotyka się z młodzieżą i zastanawiał się, jak połączyć tę modę z katechezą.

Kapłan ma świadomość, że wakacje są czasem, w którym młodzież „ucieka” od Kościoła, dlatego w ten sposób chce zachęcić ich i uwrażliwić na potrzebę uczestniczenia w życiu Kościoła podczas wakacji. „Może świadomość uczestniczenia w konkursie zachęci, by zatrzymać się przy kapliczce, przydrożnym krzyżu, porozmawiać ze spotkanym księdzem czy siostrą zakonną. Mam nadzieję, że zapisany fanpage na Facebooku, będzie przypomnieniem, że niedziela jest dniem świętym” – mówi ks. Król.

Zakonnik uważa, że akcja jest też dobrą okazją, by pochwalić się obecnością w ciekawym miejscu Polski i świata, dając przy tym świadectwo swojej wiary.

Konkurs trwa do 1 września 2014 roku. 10 selfie, które do tego czasu będą miały najwięcej lajków, zostaną zakwalifikowane do finału. Najlepsze wyłoni jury. W konkursie może wziąć udział każdy, kto prześle zdjęcie, zgodnie z regulaminem umieszczonym na fanpage’u. Organizator konkursu szuka sponsora. Chciałby, żeby nagrodą był smartfon lub aparat fotograficzny.

Na fanpage’u www.facebook.com/SelfieSacrum można zobaczyć selfie pomysłodawcy akcji z uczniami a także zdjęcia z Lednicy czy fotografię młodzieży z abp. Wiktorem Skworcem. Profilowym zdjęciem jest oczywiście selfie włoskich nastolatków z papieżem Franciszkiem wykonane w czasie jednej z audiencji w Watykanie.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Agent
  17.06.2014 15:12
  Mam serdeczna prosbe do redakcji:
  prosze pisac uzywajac slownictwa polskiego.

  Nie wiem co oznacza "selfie",
  a przeciez to polski portal, polska gazeta.

  Jestem stala czytelniczka GN
  i wiem, ze redakcja ceni sobie wartosci patriotyczne.
 • standard
  17.06.2014 18:19
  zaczynam się obawiać, że coraz mniej języka polskiego w języku polskim ...
  i te okrutne mody w Kościele ...
  doceń 3
 • Anatol
  17.06.2014 19:10
  Tęskniłem i coraz bardziej tęsknie za stylem papieża Benedykta XVI. Ta płycizna i podążanie za modami doprowadzi jedynie na manowce, na które - takie mam wrażenie - Kościołowi w Polsce nie jest daleko.
  doceń 2
 • ann
  17.06.2014 19:50
  Wreszcie normalność zachowań.
  Przecież wiadomo że komu więcej dano od tego więcej będzie się wymagać, to jest oczywiste ale nie przeczy takiemu zachowaniu jak na fotce i trzeba to wiedzieć.Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
  Dostojnik kościelny - te słowa powinny iść jak najszybciej do lamusa. Kościół się otworzy na ludzi to i ludzie szczerze odpowiedzą tym samym.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL