Nowy numer 08/2020 Archiwum

Siostra Angelika - Boży uśmiech

Ten film to niezwykłe świadectwo siostry Angeliki Namaika, zakonnicy z Demokratycznej Republiki Konga, która poświęciła swoje życie niesieniu pomocy kobietom będącym ofiarami działań LRA (Lord's Resistance Army – Armii Oporu Pana) i rebelii siejącej terror w północno-wschodniej części kraju.

Siostra Angelika pomogła odzyskać zdrowie i siły po przeżytych urazach oraz odnaleźć na nowo godność i chęć życia ponad 2000 kobiet z miasta Dungu, w trakcie ostatnich dziesięciu lat.

Poprzez swą wiarę, współczucie i inwencję twórczą w proponowanym wykształceniu, pomagającym uzyskać tym kobietom autonomię, prowadzi je ona drogą zmartwychwstania i radości.

17 września 2013 roku Siostra Angelika otrzymała w Genewie Nagrodę Nansena od Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Siostra Angelika
wiara
* * *
Film został zrealizowany przez Wspólnotę Chemin Neuf w ramach Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej Net For God. Więcej filmów i informacji n/t Net For God na www.ekumenizm.wiara.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama