Nowy numer 21/2023 Archiwum

Solniczka dla JP2

Homilie i encykliki, sport, góry, pielgrzymki – spuściznę polskiego papieża można poznawać na różne sposoby. U wrocławskich karmelitów w 9. rocznicę śmierci Karola Wojtyły zabrzmiały jego poetyckie strofy.

Zostały zaprezentowane w kościele pw. Opieki św. Józefa – w formie poezji śpiewanej – przez Krzysztofa Bigaja z zespołem. W czasie modlitewnego czuwania zabrzmiały m.in. papieskie teksty z poematu „Pieśń o Bogu ukrytym” – „Nienasycony”, „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, „Uwielbiam cię, siano wonne…”. Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem o. Krzysztofa Piskorza.

W homilii wyjaśniał przesłanie płynące z Ewangelii i postawy Jana Pawła II: – Jeśli chcesz być święty jak on, pełnij wolę Bożą. Nie szukaj swojej własnej woli, lecz woli Tego, który cię posłał na świat; który cię stworzył z miłości – mówił, zachęcając do „otwarcia drzwi Chrystusowi” w swoim własnym życiu. Po Eucharystii, litanii do Jana Pawła II i oddaniu czci jego relikwiom, rozpoczęła się muzyczno-poetycka Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy, idąc za krzyżem z zapalonymi lampkami, rozważali papieskie słowa. W programie spotkania znalazł się koncert poezji śpiewanej K. Bigaja – który niedawno wydał płytę „Pieśni o Bogu ukrytym”, konferencja o duchowym testamencie papieża oraz Apel Jasnogórski z modlitwą o pokój.

Organizatorem spotkania była Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji „Solniczka”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast