Nowy numer 28/2018 Archiwum

40-godzinny post za bezdomnych

Fundacja Kapucyńska już po raz czwarty zaprasza do uczestnictwa w 40-godzinnym poście w intencji bezdomnych. Post rozpocznie się w piątek, 4-go kwietnia o godz. 19.00 i potrwa do niedzieli, 6 kwietnia do godz. 11.00.

Jak wyjaśnia Anna Niepiekło, rzecznik prasowy Fundacji Kapucyńskiej, post o chlebie i wodzie ma być gestem solidarności z bezdomnymi.

W inicjatywę postu o chlebie i wodzie może włączyć się każdy. W Warszawie akcja rozpocznie się Drogą Krzyżową w kościele Braci Mniejszych Kapucynów, a zakończy Mszą świętą w niedzielę. Po Eucharystii planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na przyklasztornym dziedzińcu. To również okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci produktów na zupę dla bezdomnych. Produkty oczekiwane to: groch, ryż, kasza jęczmienna, fasola, cukier, czy koncentrat pomidorowy.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama