Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Informacje o kościele, diecezjach, opinie publicystyka katolickich dziennikarzy.
  • Nowy numer
  • Kościół
  • Polska
  • Świat
  • Kultura
  • Nauka
  • Opinie
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Elbląska
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Więcej
    • Biblia
    • Liturgia
    • Serwisy specjalne
    • Felietony
    • Retro Gość
    • Smaki życia
    • Podcasty
    • Wideo
    • Z bliska
    • Quizy
    • Patronaty
    • Foto Gość
    • Archiwum GN
    • Historia Kościoła
    • Gość Extra
    • Prenumerata

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
www.gosc.pl → Wiadomości → Wiadomości ze świata → Tymoszenko: Priviet Poland!

Tymoszenko: Priviet Poland! przejdź do galerii

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że zrobienie zdjęcia Julii Tymoszenko będzie równie trudne, jak zrobienie zdjęcia Franciszkowi, chociaż biorąc pod uwagę uwielbienie tłumu Majdanu, jakim się cieszy, mogłem to przewidzieć - pisze Jakub Szymczuk.

 
Jakub Szymczuk /GN

Nie spodziewałem się, również, że powtórzy mi się taka akcja z samochodem. Sytuacja zaczęła się standardowo, nie miałem żadnych informacji, oprócz tego, że Tymoszenko pojawi się na scenie Majdanu. Nigdy nie widziałem takiej ilości dziennikarzy, czekającej na jedną osobę, na oko około kilkuset osób. Wszyscy wpuszczeni na przestrzeń kilkudziesięciu metrów kwadratowych za sceną. Zawrzało. Krzyczą, że jest Julia. Tłum skanduje. Okazało się, że przyjechała na wózku inwalidzkim, na który zaczęło przeć setki dziennikarzy, fotoreporterów. Sam byłem przygnieciony przez tę masę. Nie było jej widać, prowadzili ją na wózku, była zasłonięta spanikowanymi ochroniarzami, którzy resztkami sił ratowali ją przed stratowaniem. Nie udało mi się zrobić zdjęcia, byłem zdruzgotany. Dwie godziny stania i żadnego sensownego zdjęcia

Przeczekałem przemówienia robiąc standardowe ujęcia tłumu i sceny. Potem wdrapałem się na Toy Toy'a, żeby sfotografować ją, jak wychodzi z góry. Koniec przemówień. Znowu dziennikarze atakują. Ochrona zmieniła trasę wyjścia. Jedyne, na co mi się przydało wdrapywanie się na uginający się dach kibla, to ustalenie trasy wyjścia Tymoszenko. Tam nie dało się przejść, była obstawiona. Z drugiej strony dziki tłum. Nie pozostało mi nic innego, jak przeprawa przez obleczoną w drut kolczasty barykadę. Zacząłem się modlić o przynajmniej jedno unikatowe zdjęcie. Nie pamiętam dokładnie, co było dalej, zacząłem się modlić o jedno proste zdjęcie i zacząłem biec. Udało się przejść przez barykadę, lekceważąc próbujących mnie powstrzymać obrońców Majdanu uzbrojonych w kije bejsbolowe.

Zobaczyłem, że wprowadzają Julię do samochodu. Sytuacja zrobiła się o tyle beznadziejna, że samochód ruszył. Pozostało mi tylko biec co sił, których po tym wszystkim zostało mi już niewiele. Doganiam samochód, widzę biegnącego za nim Wojciecha Muchę z Gazety Polskiej". Biegł przy samochodzie, krzyczał coś do Julii, blokował mi drogę. Z całych sił krzyknąłem. "Mucha! Biegnij!". Obejrzał się, przyśpieszył. Ledwo dobiegliśmy do okna samochodu. Wojtek, biegnąc z kamerą zaczął krzyczeć: "Julia, say something to Poland!". Ja tymczasem robiłem zdjęcia. Odkrzyknęła: "Priviet Poland". Udało się zrobić zdjęcie Julii! Wojtek ma jedyną wypowiedź Julii, jakiej udzieliła na Majdanie jakiemukolwiek dziennikarzowi. Samochód odjechał, opadliśmy z sił i przybiliśmy sobie piątkę. Udało się to, co było w naszej sytuacji nie możliwe.

Tymoszenko: Priviet Poland! Jakub Szymczuk /GN

« ‹ 1 › »
Tymoszenko na Majdanie

WIARA.PL DODANE 22.02.2014 AKTUALIZACJA 25.02.2014

Tymoszenko na Majdanie

Uwolniona z więzienia Julia Tymoszenko pojawiła się na Majdanie. Reakcje na jej obecność nie były tak entuzjastyczne, jak zapewne oczekiwała. Zdjęcia: Jakub Szymczuk /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Szymczuk

|

22.02.2014 22:51 GOSC.PL

publikacja 22.02.2014 22:51

5 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • J.TYMOSZENKO
  • JULIA TYMOSZENKO
  • MAJDAN
  • TYMOSZENKO

Jakub Szymczuk

Polecane w subskrypcji

  • Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
    • Z bliska
    • Marcin Jakimowicz
    Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
    • Świat
    • Barbara Gruszka-Zych
    O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 04/2025
    Historia Kościoła nr 04/2025
  • Gość Extra nr 02/2025
    Gość Extra nr 02/2025 Serce Najświętsze
  • Historia Kościoła #9
    Historia Kościoła #9 Joanna d’Arc. Święta na stosie
  • Szczeliny. Bóg w popękanej psychice
    Szczeliny. Bóg w popękanej psychice
  • Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila
    Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila
  • O Katarzynie i Cudownym Medaliku
    O Katarzynie i Cudownym Medaliku
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • Kropielnica ceramiczna - kłos granatowy
    Kropielnica ceramiczna - kłos granatowy
  • Krzyż ceramiczny - kłos granatowy
    Krzyż ceramiczny - kłos granatowy
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X