GN 3/2022 Archiwum

Celebrytka, katoliczka, medalistka igrzysk

Koreanka z Południa Yuna Kim, która zdobyła w Soczi srebrny medal w łyżwiarstwie figurowym, jest w swym kraju znana jako celebrytka, ale i śmiało świadcząca o swej wierze katoliczka.

Kim stała się w swym kraju niezwykle popularna dzięki zwycięstwu w olimpijskim turnieju w Vancouver w 2010 r. Jest też posiadaczką rekordu świata w ilości punktów zdobytych za program krótki, dowolny i kombinację obu tych elementów. Była chętnie zatrudniana w reklamach odzieży czy elektroniki.

Dwa lata przed igrzyskami w Kanadzie Yuna wraz ze swą matka została katoliczką. Skłoniła ją do tego obserwacja sióstr zakonnych oraz lekarza-katolika, który leczył jej kontuzjowane kolano. Na chrzcie przyjęła imię Stella (łac. gwiazda) - na cześć Matki Bożej Gwiazdy Morza.

- W czasie chrztu poczułam wielkie ukojenie - wspominała potem. Dodała, że wówczas obiecała Bogu modlić się zawsze, a zwłaszcza przed zawodami. I tak się dzieje, także podczas igrzysk.

Yuna brała udział w kościelnej kampanii, tłumaczącej Koreańczykom, czym jest różaniec. Jest też hojną donatorką katolickich szpitali, uniwersytetów i misji. Odwiedziła m.in. salezjańskich misjonarzy, pracujących w Południowym Sudanie. Występowała także jako rzeczniczka katolickich dzieł miłosierdzia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama