Ośrodek ODWAGA o publikacji "Newsweeka"

Dziennikarz "Newsweeka", zdobywając informacje do swojego artykułu o działalności lubelskiego ośrodka ODWAGA, zdobywał je podstępem, działał nieetycznie i kierował się doraźną korzyścią – powiedziała KAI Barbara Badura, kierownik ODWAGI.

Skomentowała w ten sposób opublikowany w tygodniku tekst na temat ośrodka prowadzącego terapię osób, które nie akceptują swoich skłonności homoseksualnych.

Dziennikarz "Newsweeka” Rafał Gębura w artykule pt. „Pacierzem w grzeszną skłonność”, podszywając się pod mężczyznę deklarującego chęć wyleczenia się z homoseksualizmu, opisał funkcjonowanie i metody pracy katolickiego ośrodka ODWAGA w Lublinie, a konkretnie pracę grupy wsparcia.

Pytana przez KAI o ocenę tez zawartych w artykule, Barbara Badura, kierownik ośrodka ODWAGA w Lublinie, wyraziła ubolewanie, że dziennikarz „Newsweeka”, zdobywając informacje do swojego artykułu, zdobywał je podstępem, działał nieetycznie i kierował się doraźną korzyścią. Barbara Badura przyznała, że dobrze pamięta go z pisanych maili do ODWAGI. "Kojarzę tego chłopaka - od maila począwszy, poprzez pierwszy kontakt z osobą, która zwykle rozmawia ze zgłaszającymi się po pomoc i potem wchodzącymi do grupy wsparcia, po spotkanie z nim w grupie” – powiedziała.

Jej zdaniem, takie teksty jak ten opublikowany w najnowszym "Newsweeku” z pewnością nie pomogą tym osobom, które nie akceptują swojej skłonności homoseksualnej i mają prawo do rzetelnej pomocy ze strony Kościoła.

Dodaje też, że wyliczane przez autora artykułu punkty składające się na pracę grupy wsparcia w ośrodku (modlitwa, Msza św., spotkania itd.) zostały wymienione zgodnie z prawdą, ale dziennikarz opisał je "z punktu widzenia człowieka, który nie chciał się zaangażować, ale który chciał je podstępnie wykorzystać”. Nie napisał niczego, co mogłoby nam zaszkodzić – powtarza pracowniczka ODWAGI.

Rozmówczyni KAI przypomina, że podobne prowokacje dziennikarskie zdarzały się wobec ośrodka ODWAGA już w przeszłości, "dlatego to wydarzenie nie było dla nas czymś nowym”.

Ośrodek ODWAGA w Lublinie, który jest jednym z zamiejscowych ośrodków Fundacji "Światło-Życie”, pomaga osobom o skłonnościach homoseksualnych w trwaniu w czystości i odrzuceniu homoseksualnego stylu życia. Pomaga też rodzinom osób z tym problemem oraz ich przyjaciołom. W swej pracy ODWAGA opiera się na nauczaniu Kościoła katolickiego dotyczącym homoseksualizmu i osób o tej skłonności.

« 1 »