Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trynkiewicz chce kastracji

Mariusz Trynkiewicz, morderca 4 chłopców, który we wtorek wyjdzie na wolność, godzi się na tzw. chemiczną kastrację i deklaruje, że podda się zaleconym przez sąd i specjalistów terapiom - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Tak wynika ze wszystkich opinii z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii, które mają pomóc Sądowi Okręgowemu w Rzeszowie zbadać wniosek szefa rzeszowskiego więzienia o uznanie Trynkiewicza za osobę niebezpieczną.

Ale opinie biegłych są rozbieżne, jak duże zagrożenie stwarza Trynkiewicz - seksuologiczna mówi, że jest potencjalnie niebezpieczny w stopniu "wysokim", a psychiatryczna - "bardzo wysokim" - ujawnia "GW". 

Sąd ma kilka możliwości rozstrzygnięcia sprawy, ale i tak jutro morderca wyjdzie na wolność. Nie wiadomo, gdzie Trynkiewicz zamieszka. Choć służba więzienna dementuje pojawiające się wcześniej informacje, że w Rudzie Śląskiej, to potwierdza jednocześnie, że "w okolicach Śląska". Co to w praktyce oznacza? Katowice? Chrzanów? Gliwice? Pszczyna? Bielsko-Biała? Choć Trynkiewicz ma być cały czas pod aktywna ochrona policji, nikogo to nie uspokaja.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama