Nowy numer 21/2020 Archiwum

Schroniska w Tatrach: które najlepsze?

W polskich Tatrach znajduje się 7 czynnych schronisk turystycznych (nie licząc hotelu górskiego na Kalatówkach). To schroniska: nad Morskim Okiem, w Dolinie Roztoki, w Dolinie Pięciu Stawów, schronisko Murowaniec, na Hali Kondratowej, na hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej i schronisko na Polanie Chochołowskiej. Każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat, każde przywodzi turystom na myśl wiele fantastycznych wspomnień. Które z nich najlepiej pozwala doświadczyć atmosfery gór? Chcemy poznać Wasze typy, dlatego zapraszamy do udziału w sondzie.

Schroniska w Tatrach: które najlepsze?   Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich facebook / Pięć Stawów

« 1 2 3 4 5 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

  • Tomek Bestia
    16.01.2014 09:47
    Temat jest prosty- Roztoka to zawsze #1 ! Klimat,żarcie, obsługa... Wszystko na najwyższym poziomie. Poza tym w większości nieprzypadkowi ludzie i brak stonki, która pod Morskim Okiem potrafi zepsuć góry absolutnie każdemu. Cisza, spokój i górski klimat. Plus wrzątek i cukier, za który nie trzeba dodatkowo płacić. Oprócz tego inwestycje, które widać z każdym pobytem, czy, jak w moim przypadku, powrotem.
  • Obywatel
    16.01.2014 19:15
    Ryzykowne są takie sondaże. A już kompletnym idiotyzmem był ranking schronisk górskich przeprowadzony jakiś czas temu przez magazyn NPM. Niską pozycję otrzymało tam schronisko na Połoninie Wetlinskiej za to że nie jest pięciogwiazdkowym hotelem, a obiekty kompletnie bez klimatu znalazły się u szczytu listy. Wprawdzie uważam, że schronisk PTTK-owskich raczej warto unikać, ale jeśli chodzi o Tatry i "gorski klimat", to chyba faktycznie Roztoka, może Hala Kondratowa oraz Pięć Stawów poza sezonem.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji