Nowy numer 41/2019 Archiwum

Senat wprowadza homo-związki tylnymi drzwiami

Umożliwi to ustawa o cudzoziemcach - ostrzega centrum prawne Ordo Iuris. Podpisz protest!

Senat rozpatruje obecnie, uchwaloną 8 listopada br. przez Sejm, ustawę o cudzoziemcach. Art. 160 pkt. 3 tej ustawy przewiduje możliwość udzielania zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce cudzoziemcowi, który jest w stałym związku z osobą tej samej płci, będącą obywatelem RP, innego państwa członkowskiego UE lub państwa członkowskiego EFTA.

Ustawa to ukrywa. Pisze się o cudzoziemcu, który prowadzi życie rodzinne w rozumieniu Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Jednak w świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oznacza to również stały związek osób tej samej płci!

Prawo europejskie nie wymaga przyznawania cudzoziemcom ochrony „życia rodzinnego w rozumieniu Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności”. Ich życie rodzinne „po prostu”, a nie „w rozumieniu Konwencji …” jest chronione przez inne przepisy tej ustawy. Przyjęcie, stworzonego wyłącznie na użytek subkultur ruchu LGBT, art. 160 pkt. 3 będzie godziło w konstytucyjny model życia rodzinnego chroniony na mocy art. 18 Konstytucji RP. Stwierdza on, że pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo” a nie „życie rodzinne w rozumieniu Konwencji”. Przepis artykułu 160 pkt 3 ustawy umożliwia, trudny do kontrolowania, napływ do kraju osób należących do środowisk LGBT, a pochodzących spoza obszaru UE.

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji przyjęła poprawkę o usunięciu art. 160 pkt. 3 z ustawy, dzięki czemu Senat otrzyma na najbliższym posiedzeniu możliwość wykreślenia szkodliwego przepisu z ustawy o cudzoziemcach.

Za pomocą strony CitizenGO można podpisać petycję i zaapelować do senatorów aby poparli poprawkę Komisji i nie pozwolili na podważanie konstytucyjnie chronionego w Polsce modelu życia rodzinnego.

Zaprotestuj TUTAJ!

« 1 »

Zobacz także

 • ateista
  04.12.2013 05:14
  Jeszcze nikt nie podal dowodu naukowego ze homoseksualizm jest zgodny z rozojem biologicznym, psychologicznym, emocjonalnym czy psychicznym czlowieka. Czyli wszyskie takiego typu dyskusje sa pozbawione jakichkolwiek podstaw. Szkoda ze w XXI wieku nie liczy sie juz nauka a tylko ideologia.jak blizej przyjzycie sie homoseksualista to najbardziej nie jest on przez akceptowany. Biedni ludzie. Ale jeszcze biedniejsi Ci ktorzy udaja dobrych mowiac ze homoseksu jest dobry
 • Franciszek The Pope
  04.12.2013 10:10
  Żyjemy w państwie świeckim a takie inicjatywy i protesty promują tylko nienawiść do bliźniego. Nie rozumiem co Gościowi Niedzielnemu przeszkadza taki zapis w ustawie. Ja proponuję leczyć Polskę z nietolerancji i głupoty.
 • jesienna
  05.12.2013 21:00
  jesienna
  czy może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wszyskim chodzi?

  nie tylko ja jak widać mam problemy ze zrozumieniem - nikt z komentujących nie odniósł się do tej pory do tego co napisano w tej notce? (trudno to nazwać artykułem)

 • jesienna
  06.12.2013 18:24
  jesienna
  Zainteresowałam się sprawą.


  Jeżeli Polska podpisała Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności (a podpisała)


  to Polska musi przestrzegać tej Konwencji i rozumieć związek dwóch osób zgodnie z podpisaną konwencją (bo prawo międzynarodowe jest ponad prawem państwowym czy komuś się to podoba czy nie),

  Polska konwencję podpisała zobowiązując się do jej przestrzegania
  (może Konwencję wypowiedzieć, ale tego nie zrobiła i pewnie nie zrobi)


  Więc sprawa wygląda tak, że ustawa stwierdza stan faktyczny a nie tworzy jakiś nowy stan stan prawny. Czy przejdzie w tej czy w innej formie w stanie faktycznym to nic nie zmieni.

  więc usunięcie zapisu "w świetle konwencji..." jest zabiegiem czysto kosmetycznym

  Mój post ma charaktet czysto informacyjny i w żaden spoób nie należy go odczytywać jako wyrażenie mojego stosunku do czegokolwiek

  piszę jak jestZe względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL