Nowy numer 24/2021 Archiwum

Popularna akcja na FB. Zamiast Halloween...

Wielką popularnością cieszy się akcja, zainicjowana na Facebooku „Gościa Niedzielnego”. Chodzi o to, by zmienić swe zdjęcie profilowe na FB na wizerunek swojego świętego patrona lub innego ulubionego świętego.

W sumie uczestników jest już blisko 16 tysięcy. Ostatnio dołączył do tej kampanii Tomasz Terlikowski (fronda.pl).

Trzeba przyznać, że akcja powstała trochę w opozycji do obchodów Halloween, jednak jej istota nie jest negatywna. Nie chodzi o walkę z czymkolwiek, ale o oddanie chwały Bogu za to, co uczynił w życiu świętych. Jest to także przypomnienie wielu wspaniałych, a często trochę zapomnianych postaci. Internauci są bowiem proszeni, by na stronie specjalnie założonego w tym celu wydarzenia na Facebooku dodawać komentarze z wizerunkami świętych i informacjami o nich. Niektórzy piszą też, dlaczego wybrali właśnie tę, a nie inną osobę.

Akcja zaczęła się od polskiego franciszkanina pracującego we Włoszech o. Elzeara Nowaka, który podpatrzył ją gdzieś w Polsce, ale w małej skali. Pierwszy, krótki post na facebookowej stronie „Gościa Niedzielnego” spotkał się z tak żywym przyjęciem, że postanowiliśmy założyć osobne wydarzenie, dodając - za radą jednego z użytkowników FB Sebastiana Korala - apel o dodawanie komentarzy z wizerunkami świętych i notkami na ich temat.

Ostatnio dodane zostały opisy wydarzenia po angielsku, włosku, niemiecku i hiszpańsku.

Akcja została też ogłoszona na Twitterze "Gościa" (hashtagi: #WszystkichŚwiętych i #Halloween)

Nasza sonda: Czy obchodzisz Halloween?

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama