Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kryptoreklama u Lisa

Komisja Etyki TVP oceniła, że wpis blogowy Tomasza Lisa promujący napój Powerade i hotel Hyatt „nosił znamiona kryptoreklamy”. Na razie nie wiadomo, czy wobec dziennikarza zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje.

Komisja oceniła, że wpis Tomasza Lisa był naruszeniem etyki dziennikarskiej TVP. "Komisja Etyki przypomina, że dziennikarze związani z Telewizją Polską mają obowiązek szczególnej staranności w przestrzeganiu Zasad etyki dziennikarskiej, gdyż każdy przypadek ich naruszenia obniża poziom zawodowych standardów" - napisano w komunikacie.

Tydzień wcześniej Komisja Etyki uznała udział Macieja Kurzajewskiego w reklamie PKO BP za sprzeczny z zasadami etyki dziennikarskiej TVP. Zadecydowała, że w trakcie trwania kampanii prezenter nie będzie się pojawiał na antenie TVP. Z "Pytania na Śniadanie" z tego samego powodu (udział w reklamie Biedronki) zniknęła Marzena Rogalska. Czy podobne konsekwencje spotkają Tomasza Lisa, który prowadzi w TVP2 program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo"? 

"Dyrektor TVP2 zamierza się zwrócić z pytaniem do Komisji Etyki o doprecyzowanie i objaśnienie jej werdyktu, dlatego, że jego opublikowana treść nie pozwala na jasną i zrozumiałą interpretację. Dopiero po tym fakcie mogą nastąpić jakiekolwiek inne kroki" - powiedział Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama