Nowy numer 13/2020 Archiwum

UE traktuje nas jak dzikusów

UE traktuje Czarnogórę "jakbyśmy byli jakimiś prymitywami z buszu, którym jakaś europejska drużyna musi zmienić świadomość" - oznajmił metropolita Czarnogóry i Przymorza abp Amfilochiusz.

Komentując krytykę swoich wypowiedzi ze strony polityków, hierarcha serbskiego Kościoła prawosławnego oznajmił: "... tacy jak oni wypowiadają się o naszej integracji z Europą, jakby mówili 'Czarnogórcy, spodnie w dół, żeby integrować się z Europą' ".

"Traktuje się nas tak, jakbyśmy byli jakimiś prymitywami z buszu, którym jakaś europejska drużyna musi zmienić świadomość. Żąda się od nas, byśmy wyrzekli się swoich wartości, godności i moralności" - ocenił Amfilochiusz. "Nie do takiej Europy aspirujemy" - dodał.

Wystąpienie Amfilochiusza ma związek z paradą gejowską, która w ubiegły weekend przeszła ulicami Podgoricy. Była to druga próba przeprowadzenia Gay Pride w Czarnogórze.

Metropolita Amfilochiusz zapowiedział, że w sobotę zorganizuje kontrparadę w obronie godności oraz świętości rodziny w ramach obchodów dnia świętej Petki (Paraskewy).

 

 

 

« 1 »

Polecamy

 • gut
  25.10.2013 14:31
  Metropolita Czarnogóry trafnie określił swoją rolę względem ideologii Nowej Lewicy ponieważ ta ideologia faktycznie traktuję ludzi wierzących a zwłaszcza chrześcijan jako osoby prymitywne, że to teki dzikusy.
  doceń 7
 • wg
  25.10.2013 15:03
  brawo!!!
 • Chochlik
  26.10.2013 14:04
  Wszystko się zgadza.

  Tylko co oni tam robią ? co robią w namiotach króla Agaga ?

  A to nie wiedzieli jaka jest i czym jest organizacja do której chcą wstąpić ?

  Nie wiedzieli ,że UE to dzieło struktur zła o których mówił JP2 ?

  Jak ktoś nie znosi zapachu słodu nie powinien wstępować do karczmy , wiec skąd te pretensje ?

  Jak chcieli tak i mają , to samo dotyczy niestety Polski.
  Eh ! jest takie powiedzenie :
  wstąpił do piekła... po drodze mu było.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama