Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wiara czyni cuda

Gdy mój świat stanął do góry nogami, a wszystkie jego aspekty biegły chaotycznym i przeciwstawnym torem… gdy każdy dzień przynosił wiele trudu i cierpienia… w jednym z kościołów natknęłam się na nowennę do św. Judy Tadeusza - patrona spraw trudnych i beznadziejnych, pomagającego ludziom w sytuacjach, wydawałoby się, patrząc z ludzkiego punktu widzenia, niemożliwych do rozwiązania...

Modlitwa w ciężkim strapieniu

O, święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O, święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

O, święty mój Orędowniku, Ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Święty Judo Tadeuszu, patronie w sprawach szczególnie trudnych i beznadziejnych, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

 

…Wielka wiara i siła modlitwy prostowały każdego dnia moją życiową drogę… wyleczyły z ciężkiej choroby, pozwoliły zakończyć studia, zjednały rodzinę, ukoiły wewnętrzny strach i niepokój. Wierzę w to, że święci upraszają nam potrzebne łaski. Prawdziwa, szczera, cierpliwa i oddana wiara przynosi cuda, zarówno te duchowe jak i cielesne…

JEZU UFAM TOBIE…

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama