Nowy numer 25/2021 Archiwum

Testują broń chemiczną na rodzinach?

Korea Płn. bezlitośnie testuje broń na rodzinach - podaje za raportem Instytutu US-Korea "Daily Telegraph".

Drastyczne doniesienia z Korei Płn. dostarczyli organizacji dwaj byli więźniowie koreańskiego obozu koncentracyjnego i strażnicy, którym udało się uciec z totalitarnego państwa.

Jeden z nich opisuje ze szczegółami na czym polegają eksperymenty w obozach: więźniowie są umieszczani w szklanych pomieszczeniach, w które następnie wpuszczany jest trujący gaz.

- Zazwyczaj w komorze trzymają razem całą rodzinę, a poszczególnych jej członków rozstawiają po kątach. Naukowcy natomiast obserwują zachowanie ludzi z góry, przez przezrocze - mówi Kwon Kyok, mężczyzna ukryty pod pseudonimem, którego wypowiedź cytuje raport. - Widziałem całe rodziny duszące się pod szklanymi kopułami. Umierali wszyscy: ojcowie, matki, synowie i córki. Zrozpaczeni rodzice do ostatniej chwili próbowali ocalić swoje dzieci, robiąc im sztuczne oddychanie. Niezwykle silnie uderzyła mnie intensywność uczuć, okazywanych nawet tutaj, w piekle zgotowanym na ziemi - dodaje.

Eksperymenty są przeprowadzane m.in. na wysepce u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego.

Zaznania zrelacjonowane w raporcie są zgodne z ustaleniami opublikowanego w czerwcu raportu Seulskiej Organizacji Praw Człowieka.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama