Nowy numer 37/2021 Archiwum

Muzyczny wiatr


Jak organizatorzy tarnowskiego festiwalu odczytują znaki czasu?

Gdy rok temu organizowano w mieście pierwszą edycję ogólnopolskiego festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, chętnych do występu było jedynie kilkunastu.

W tym roku na odbywający się 12 i 13 października festiwal zgłosiło się prawie 230 wykonawców. – To jest działanie łaski Bożej – mówi ks. Czesław Haus, pomysłodawca i organizator festiwalu, proboszcz parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Tarnowie, gdzie odbywały się przesłuchania. – Odczuwamy to jako znak czasu. Widzimy, co potrzebują dzieci, młodzież czy dorośli i w jaki sposób chcą uwielbiać Boga miłosiernego – dodaje.
Tegorocznym zwycięzcą został zespół „Promyczki dobra” z Nowego Sącza, który zdobył grand prix festiwalu. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale i zaskoczeni, bo do końca nie było pewne, czy wystąpimy. To dla nas nabranie wiatru w skrzydła – dodaje Agnieszka Ćwikła, odpowiedzialna za wokalne przygotowanie zespołu. W poszczególnych kategoriach najwyższe miejsca zdobyli: Anna Mucha z Nowego Sącza, Aleksandra Tocka z Jasła, Monika Kuta, zespół „Esperanza” i siostry służebniczki z Tarnowa oraz „Biedronki” z Tuchowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama