Nowy numer 38/2021 Archiwum

Jest milion!

Organizatorzy inicjatywy „Jeden z Nas” pierwszy sukces mają za sobą. Zebrano milion podpisów z 11 krajów Unii Europejskiej.

Na dzień 12 września organizatorzy zebrali 1.010.331 podpisów z czego 159.174 z Polski!

„To moment historyczny, w którym ujawniają się prawdziwie cenione przez obywateli wartości europejskie” -  mówił Michał Baran, członek Polskiego Komitetu Narodowego Inicjatywy.

Akcja prowadzona jest we wszystkich krajach Unii, największą ilość głosów zebrano we Włoszech i w Polsce, a ustawowe minimum ważności przekroczyło już 11 krajów Unii.

Zbiórka podpisów potrwa do końca października, a na okres 22-29 września organizatorzy zapowiadają czas szczególnej mobilizacji.

Prawdopodobnie na wiosnę odbędzie się wysłuchanie publiczne. Wtedy liderzy projektu przedstawią go Komisji Europejskiej, która w przypadku braku zarzutów formalnych, skieruje go pod głosowanie Europarlamentu.

Inicjatywa „Jeden z Nas” odwołuje się do wyroku „Brüstle przeciwko Greenpeace” z 2011r., w którym Europejski Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że ochrona z tytułu „godności i integralności osoby” należy się embrionowi ludzkiemu od momentu poczęcia.

Stąd właśnie pomysłodawcy inicjatywy mówią nie tyle o zmianie, co o uporządkowaniu unijnego prawa, które dziś mimo wskazanego wyroku pozwala finansować z unijnych budżetów milionowe przedsięwzięcia aborcyjne w krajach trzeciego świata.

Europejska inicjatywa dała początek dynamicznego rozwoju ruchów pro-life. W Polsce liderzy projektu powołują Fundację  „Jeden z Nas”, która w sposób szczególny akcentować będzie rolę mężczyzny w obronie życia. W listopadzie tego roku przedstawiciele wszystkich krajów UE przybędą do Krakowa na Europejski Kongres PRO-LIFE.

Z ostatniej chwili: Niemcy osiągnęły minimalną wymaganą liczbę głosów, czyli przekroczyły próg 74.250 podpisów.

A tak polscy liderzy projektu mówili o akcji w naszym kraju.

Milion europejczyków poparło JEDEN Z NAS!
JedenZNasPL

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama