Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zakończenie Kongresu Wiary

Uroczystą Mszą celebrowaną przez abp. Rino Fisichellę, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zakończył się w Augsburgu 13. już Kongres Wiary organizowany przez Forum Katolików Niemieckich.

Przez trzy dni kilkuset wiernych z całych Niemiec uczestniczyło w katechezach, liturgii i programie artystycznym. Głównym tematem tegorocznego kongresu był Rok Wiary i nowa ewangelizacja.

Miejscowy ordynariusz bp Konrad Zdarsa przestrzegał, że „człowiek wierzący jest skłonny do wygodnictwa, do okopywania się i do patrzenia na innych z góry”. Ale w wierze chodzi o nieustanne wyruszanie od siebie do innych. „Chodzi o nawrócenie serca, a nie tylko o wypełnianie praktyk religijnych”. Bp Zdarsa wezwał do świadczenia o Chrystusie w każdym zawodzie.

Organizator Kongresu i przewodniczący Forum Katolików Niemieckich prof. Hubert Gindert powiedział, że spotkanie chciało przyczynić się do przebudzenia wśród niemieckich katolików. Ale ten przełom, zaznaczał Gindert, możliwy jest nie poprzez zatrudnianie firm doradczych, a przez nawrócenie i wiarę w Jezusa Chrystusa.

W rozmowie z Radiem Watykańskim prof. Gindert przypomniał, dlaczego w ogóle powstało Forum Katolików Niemieckich: „W naszych niemieckich strukturach i instytucjach kościelnych, np. radach diecezjalnych i Komitecie Centralnym Katolików Niemieckich często słyszy się narzekanie i krytykę, a to nie jest budujące. My chcieliśmy zebrać katolików, którym zależy na Kościele”.

Forum Katolików Niemieckich powstało trzynaście lat temu, jako odpowiedź na lewicujący i politycznie zaangażowany Komitet Katolików Niemieckich. Forum zrzesza ponad 40 wspólnot i organizacji konserwatywnych, w tym Młodzież 2000, Wspólnoty Błogosławieństw i Emmanuel, a także liczne ruchy pro life.
 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama