Nowy numer 21/2023 Archiwum

In God We Trust - wystawa w Zachęcie

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki otwiera 5 września wystawę „In God We Trust”. To pokaz prac ponad 30 amerykańskich twórców, który składa się na religijny obraz Stanów Zjednoczonych.

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki otwiera 5 września wystawę „In God We Trust”. To pokaz prac ponad 30 amerykańskich twórców, który składa się na religijny obraz Stanów Zjednoczonych. Wystawa, która potrwa do 10 listopada, nie prezentuje sztuki sakralnej ani religijnej, ani też antyreligijnej. Ma być natomiast przyczynkiem do dyskusji o krajobrazie wyznaniowym Stanów Zjednoczonych i jego odzwierciedleniu w sztuce, kulturze i życiu społecznym.

Zdaniem organizatorów, ekspozycja dowodzi, że wiara i religia to dla znakomitych współczesnych artystów wciąż jeden z najważniejszych tematów. Prace pokazują ciągłość i żywotność religijnych motywów – głównie chrześcijańskich, ale też judaistycznych, buddyjskich i muzułmańskich, które miały wpływ na ukształtowanie amerykańskiej religijności i kultury. Twórcy stawiają pytania o źródła wiary oraz o związki między nimi, a życiem społecznym, ekonomią i polityką.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast