Nowy numer 24/2021 Archiwum

We wrześniu Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbędzie się w dniach 19-22 września w Warszawie. Organizuje go Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski.

Hasło tego Kongresu "Obudzić Olbrzyma" odnosi się do parafii. Celem jest ukazanie pastoralnej koncepcji dla parafii w dobie wezwania do Nowej Ewangelizacji, jak również prezentacja konkretnych narzędzi pomocnych do czynienia parafii wspólnotą żywą i dającą Życie.

Kongres będzie miał wymiar rekolekcyjny i warsztatowy, połączony z wyjściem ewangelizacyjnym w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Rekolekcje poprowadzi bp Grzegorz Ryś.

Wśród tematów poruszanych na konferencji znajdą się "Nawrócenie pastoralne punktem wyjścia do Nowej Ewangelizacji", "Parafia jako miejsce identyfikacji dla człowieka duchownego i świeckiego", Dlaczego i pod jakimi warunkami parafia jest miejscem spotkania Boga z ludźmi", czy "Nowa Ewangelizacja w parafii".

Zaproszeni do udziału w Kongresie są proboszczowie, rektorzy, opiekuni wspólnot i ruchów kościelnych oraz ich liderzy, jak również katecheci i członkowie parafialnych rad duszpasterskich. Miejscem spotkania będzie parafia Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, al. Komisji Edukacji Narodowej 101.

Kongres poprzedzi Spotkanie wspólnot i ruchów Archidiecezji Warszawskiej pod hasłem "Bądźcie moimi świadkami!". Celem będzie modlitwa w intencji ewangelizacji Warszawy i rozbudzenia na nowo charyzmatu Bożego. Spotkanie odbędzie się w miejscu Kongresu, w Święto Podwyższenia Krzyża, 14 września i rozpocznie o godzinie 10.00. Na to spotkanie zaproszeni są członkowie wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych wraz z kapłanami i liderami.

Szczegółowe informacje na temat kongresu, w tym dotyczące rejestracji znajdują się na stronie Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji nowaewangelizacja.org w zakładce II Kongres Nowej Ewangelizacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama