Nowy numer 50/2018 Archiwum

Jasna Góra za życiem

Jasna Góra włącza się do akcji "Jeden z Nas" i w gotowości czeka na kolejnych pielgrzymów.

Jasna Góra jest gotowa na przyjęcie tysięcy pielgrzymów. Gotowość wyraża się przede wszystkim w obecności kapłanów, którzy służą w konfesjonale i rozdzielają Komunię świętą - zapewnia o. Sebastian Matecki. Podprzeor jasnogórskiego klasztoru podkreśla, że na sierpniowy "szczyt pielgrzymkowy" czekają wszyscy paulini i jest to najpiękniejszy czas przeżywany w Sanktuarium.

Podprzeor klasztoru powiedział, że w tym szczególnym czasie pielgrzymkowym Jasna Góra włącza się w Europejską Inicjatywę Obywatelską "Jeden z Nas". Jej celem jest zbiórka miliona podpisów pod projektem zmiany prawa europejskiego, tak, by zablokować finansowanie przez Unię Europejską instytucji zajmujących się szerzeniem aborcji i eksperymentowaniem nad embrionalnymi komórkami macierzystymi.

Formularze i podpisy składać można przy stoiskach "Niedzieli" umieszczonych przy wałach jasnogórskich i Domu Pielgrzyma. Aby złożyć podpis konieczny jest numer PESEL.

Na odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę tylko w pielgrzymkach pieszych przybędzie ok. 100 tysięcy pątników.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy