Nowy numer 49/2019 Archiwum

Chińczycy na oazie w Polsce

Siedmioro Chińczyków przyleciało do Polski w ramach akcji „Mejd in Czajna” prowadzonej przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie.

Przyjechali tu, by w Krościenku w Pieninach przeżywać rekolekcje.

O tym, że nie jest im łatwo wyznawać wiarę w ich kraju mówi Chinka Beibei.

Po zwiedzaniu młodzież z pojechała do Krościenka nad Dunajcem, gdzie będzie przezywać rekolekcje oazowe. Mówi Ewa Wrona z parafii św. Jadwigi w Chorzowie.

Młodzi Chińczycy zobaczyli także m.in. Katowice, Zabrze, Chorzów i Tarnowskie Góry.

Ruch Światło-Życie działa na rzecz Chin od kilku lat. Na rekolekcje oazowe Chińczycy po raz pierwszy przyjechali w 2009 r. Dwa lata później nie tylko Chińczycy przyjechali na rekolekcje do naszego kraju, ale także oazowicze z Polski wyjechali do Chin.

« 1 »

Zobacz także

  • PgmOiZJbfO
    17.10.2013 05:07
    (ad 54)Twoje poglądy właściwie już nie powinny mnie zmeuidwać, tak długo dyskutujemy, ale nie rozumiem co mają do siebie trzy rzeczy, ktf3re łączysz:-przemianę J. Pietrzaka (komunista -> katolik, antykomunista),-chrześcijaństwo jako reakcja na żydostwo (jak to rozumieć?? Nie napiszesz judaizm , tradycja żydowska ani występujące wśrf3d żydf3w trendy , tylko operujesz endeckim żydostwem),-chadeckie elementy światopoglądu M. Jurka i jego zgoda na idee demokracji.Co ma piernik do wiatraka? Jeśli ma, to wychodzi na to, że żydostwo figuruje jako jakaś klamra spinająca komunizm i demokrację, uosabiająca sprzeciw wobec autorytetu i chrześcijaństwa. M. Jurek jako chadek tego nie rozumie . Jest demokratą, a więc nie pojął misji chrześcijaństwa, jaką jest, twoim zdaniem, reagowanie na żydostwo i obrona świata przed demokracją.Czy o to Ci chodziło? Pewnie nie, więc bądź łaskaw wyjaśnić mi to jakoś. Otf3ż:1) Nawet jeśli stwierdzisz, że jestem krypto-agentem Wyborczej , słowo żydostwo kojarzy mi się jako wyraz silnej niechęci wobec narodu żydowskiego. Mam alergię (choć nie jestem Żydem, co nie byłoby ujmą) na taki endecki żargon, tak jak JKM ma alergię na demokrację, 2) chrześcijaństwo, ktf3rego pierwszymi wyznawcami byli Żydzi uczęszczający do synagogi, było czymś więcej niż reakcją na coś; było owocem podejmowania przez ucznif3w Chrystusa Jego nauki, było czymś, co zasiał na tej ziemi, dla naszego zbawienia, Boży Syn,3) owszem, mf3wienie o chadeckim rysie M. Jurka (choć słowo chadek jest tu moim zdaniem nie mniejszym uproszczeniem niż konserwatysta ) nie jest obraźliwe; co do autorytetu władzy jest to określenie mało precyzyjne, może chodzi Ci o monarchię, może o jakąś rekonstrukcję systemu, a może o autorytaryzm. Tego ostatniego na pewno bym sobie w Polsce nie życzył. Niech ci, co na tym blogu bronią Łukaszenki, pojadą pomieszkać na Białorusi i niech tam publicznie krytykują Łukaszenkę (jak tu Tuska czy Kaczyńskiego), to dostaną pałami, doświadczą absurdf3w tamtego kraju i usłyszą propagandę, że za zachodnią granicą jest gorzej. Mam znajomą Białorusinkę i opowiadała mi trochę o tym kraju i jego dyktatorze.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama