Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dreamliner znów niesprawny

Boeing 787 Dreamliner należący do japońskich linii lotniczych Japan Airlines i lecący z Bostonu do Tokio zawrócił po kilku godzinach lotu z powodu możliwej usterki - poinformował przewoźnik w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Jak tłumaczyła kompania powietrzna, "były to standardowe środki zapobiegawcze", gdyż należało sprawdzić wskaźnik mówiący o możliwym problemie z pompą paliwa i bezpiecznie wylądować - powiedziała rzeczniczka Japan Airlines, Carol Anderrson.

Pilot nie zgłaszał awarii i samolot wytracił całe paliwo przed lądowaniem - dodała rzeczniczka amerykańskiego Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA) Arlene Sarlac.

Dreamliner był w powietrzu przez ponad pięć godzin.

W styczniu wstrzymano eksploatację 50 samolotów Boeing 787 Dreamliner, w tym dwu PLL LOT. Był to efekt problemów z wadliwymi akumulatorami maszyn. LOT z powodu uziemienia B787 musiał tymczasowo wyleasingować do obsługi tras transatlantyckich trzy samoloty: Boeing 777, Boeing 767 oraz Airbus 330.

Przed tygodniem na londyńskim lotnisku Heathrow wybuchł pożar w Boeingu 787 etiopskich linii lotniczych; na pokładzie nie było pasażerów. Tego samego dnia dreamliner brytyjskich linii Thomson Airways musiał zawrócić z trasy z powodu problemów technicznych. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama