Nowy numer 13/2020 Archiwum

Chrześcijanie obrońcami życia

Z tego powodu są atakowani przez współczesny, zsekularyzowany świat.

Nienaruszalną godność każdego ludzkiego życia w coraz bardziej zeświecczonym świecie stale się atakuje. Wystarczy spojrzeć do gazety czy na dziennik telewizyjny, by zobaczyć, że wielu nie toleruje wyznawców Chrystusa głoszących prawdy moralne i nieustannie usiłuje wyciszyć świadectwo chrześcijańskie. - Zwrócił na to uwagę prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej kard. Raymond Burke. Wystąpił on na odbywającej się 28 i 29 czerwca w Watykanie dorocznej międzynarodowej konferencji Instytutu „Dignitatis Humanae”. Powstał on przed pięciu laty jako zespół ekspertów w celu popierania w Parlamencie Europejskim posunięć zgodnych z chrześcijańską koncepcją godności człowieka i jego życia od poczęcia do śmierci. W czasie tegorocznego spotkania, przebiegającego pod hasłem „Czy między wytycznymi europejskimi a konstytucjami krajowymi jest miejsce dla chrześcijaństwa?”, mówiono o polityce w sprawach rodziny, ochrony ludzkiego życia i godności, wolności religijnej i publicznej obecności chrześcijan.

„Szerzenie przekonania o godności wszystkich bez wyjątku ludzi ma podstawowe znaczenie dla nowej ewangelizacji” – stwierdził amerykański kardynał kurialny. „Wielką Kartą” nowej ewangelizacji w odniesieniu do ludzkiego życia nazwał encyklikę bł. Jana Pawła II "Evangelium vitae". Przypomniał liczne dziś zagrożenia życia i rodziny, jak potężne lobby proaborcyjne w Stanach Zjednoczonych, wprowadzenie tzw. małżeństw homoseksualnych w prawodawstwie brytyjskim czy uzależnianie ONZ-owskiej pomocy dla krajów ubogich od stosowania w nich antykoncepcji i aborcji.

Jednakże miliony chrześcijan na świecie wypowiada się publicznie na temat tej kultury śmierci, jak choćby w przypadku niedawnych manifestacji we Francji. Przed dwoma tygodniami w stolicy Irlandii 40 tys. osób – najwięcej w historii tego kraju – demonstrowało przeciw rządowemu projektowi legalizacji aborcji. W Brazylii co najmniej tyle samo ludzi maszerowało z protestanckim pastorem Silasem Malafią przeciw proponowanym ustawom legalizującym aborcję i gejowskie „małżeństwa”. Amerykański purpurat ma nadzieję, że w ten sposób chrześcijanie „poprowadzą naszą kulturę do prawdziwej wolności i pokoju”.

« 1 »

Polecamy

 • ks. Adam Kaczor
  10.07.2013 18:48

  Drodzy Przyjaciele

  Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w akcję „Jeden z nas”.

  Aktualnie mamy 729 796 podpisów.

  Potrzebujemy ich co najmniej MILION, a byłoby wspaniale mieć dwa, trzy lub więcej milionów, by móc zmienić prawo i ochronić życie nienarodzonych dzieci, które obecnie są zabijane za pieniądze z naszych portfeli !!!

  Dążymy również do tego, aby Europa stała się na nowo ziemią ludzką, gdzie życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci będzie najwyższym prawem, którego nikt nie będzie kwestionował.

  Dlatego bardzo gorąco prosimy o dalszą pomoc w zbieraniu pozostałych podpisów.
  Apelujmy do ludzkich sumień, aby nikt nie pozostał obojętny na niemy krzyk nienarodzonych!!! ZMOBILIZUJMY W TYM CELU WSZYSTKIE SIŁY !!!


  Więcej na:
  www.jedenznas.pl
  www.jedenznas.eu
  https://www.facebook.com/jedenznas

  Z wyrazami szacunku

  Ks. Adam Kaczor

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama