Nowy numer 50/2019 Archiwum

Stadion już się zapełnia

Dziś wielkie uwielbieniowe rekolekcje w Warszawie. Weźmie w nich udział blisko 60 tys. osób.

Tuż przed godz. 8 otworzyły się bramki Stadionu Narodowego, gdzie dziś odbędą się całodniowe rekolekcje z ugandyjskim charyzmatykiem ks. Johnem Bashoborą. Chociaż przed stadionem czekał spory tłum, wszyscy spokojnie zajmują swoje miejsca. Do sektorów kierują uczestników wolontariusze. Oni tez pomagają starszym osobom odnaleźć właściwe sektory, miejsca oraz pokonać strome stadionowe schody. Z głośników płyną organizacyjne informacje dla wchodzących. Na płycie stadionu stoją 15-metrowy krzyż i ołtarz w kształcie serca, z wychodzącymi dwoma promieniami: białym i czerwonym.  Reszta stadionowej płyty zastawiona jest krzesełkami. Przygotowano też dwa namioty, gdzie będzie można nakarmić lub przewinąć dzieci. Zgodnie z wolą organizatorów najbliższe miejsca ołtarza zarezerwowane są dla osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi.

W sobotę w stołecznych kościołach ustawiły się długie kolejki przed konfesjonałami. To efekt apelu organizatorów rekolekcji, by na rekolekcje przybyć już pod odbytej spowiedzi. Wprawdzie każdy, kto będzie chciał przystąpić do sakramentu pokuty na stadionie, nie będzie miał z tym problemu, jednak ze względu na dużą liczbę pielgrzymów i rozkład konferencji, spowiadanie większej rzeszy penitentów byłoby organizacyjnie trudne.

Otwarte są już kaplice adoracji: w Galerii i Biznes Klubie. Przez cały czas trwania rekolekcji można się w nich  w ciszy pomodlić przed Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama