Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie obawiajcie się przyjaźni z Jezusem

Sakramenty Eucharystii i Pojednania oraz wsłuchanie się w Słowo Boże – to narzędzia, dzięki którym możemy wejść w przyjaźń z Jezusem. Wskazał na to Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników litewskiego Szóstego Dnia Młodych. Trzydniowe (28-30 czerwca) spotkanie zorganizowano w Kownie pod hasłem „Nazwałem was przyjaciółmi” (J 15,15).

Ojciec Święty zwrócił uwagę na darmowość miłości, jaką daje Jezus, nic w zamian nie żądając, za to oferując nam szczęście i spełnienie zgodne z planem Bożym. Szczególne miejsce w tej przyjaźni z Chrystusem zajmuje miłosierdzie, którego doświadczamy przystępując do Stołu Pańskiego oraz Sakramentu Pokuty. Kolejną drogą poznania Boga jest rozważanie Jego Słowa. Można nią kroczyć zarówno poprzez bliższy kontakt z Pismem Świętym, zwłaszcza z Ewangeliami, jak też przez kontemplację zawartych tam tajemnic w modlitwie różańcowej.

„Różaniec jest skutecznym narzędziem otwierającym nas na Boga, bo pomaga nam przezwyciężać egoizm i wnosić pokój w serca, rodziny, społeczeństwo i świat” – napisał Papież do litewskiej młodzieży. Zaznaczył przy tym, że przyjaźń z Chrystusem to nie złudzenie czy coś ekskluzywnego. Każdy jest do niej zaproszony i jest ona możliwa, gdy tę miłość przyjmiemy w szczerości serca, angażując się we własny wzrost duchowy i w życie Kościoła. „Nie obawiajcie się żyć wiarą!” – zaapelował Franciszek do młodych Litwinów. Zachęcił ich do dawania chrześcijańskiego świadectwa w swoich środowiskach z prostotą i odwagą, zwłaszcza głosząc Bożą miłość i miłosierdzie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama